MSB 1098 İşçi Alımı Kura İşlemleri ve Canlı İzleme! 4392 Aday Belirlenecek!

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı başvuruları sona eriyor. 18 Şehir ve 89 meslekte 1098 işçi alımı için kura işlemleri nedir? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSB 1098 İşçi Alımı Kura İşlemleri ve Canlı İzleme! 4392 Aday Belirlenecek!

Milli Savunma Bakanlığı İşçi Alımı başvuruları sona eriyor. Hafta başı itibari ile yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre MSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1098 kişilik kadro ile Daimi statüde Kamu işçi alımı gerçekleştirilecek. 21 Kasım 2022 tarihi ile yayımlanan ilan için detayları ilk olarak İşin Olsa ekibi olarak bizler paylaşmıştık.  Başvurular şimdi sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvuru yapabilecekler.

Kura Çekimi Yaılıyor!

MSB İşçi alımında kura işlemleri yapılıyor. Bugün 8 aralık 2022 tarihi ile yapılacak olan Kura çekimi için adaylar kura sonuçlarını bekleyecekler. İşin Olsa ekibi olarak kura çekimini takip edeceğiz. Kura sonuçları ve detayları hakkında aşağıdak bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/msb-2022-yili-1098-iskur-isci-alimi-kurasi-cekiliyor-msb-pertem-h43353.html

KURA İŞLEMLERİNİ BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAM DA BULUŞTU! KADIN ERKEK SAYFAMIZA SENDE KATIL!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

1098 Kamu İşçi Alımı Başvurusu Sona Erdi!

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı ilanı Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 21 Kasım 2022 tarihinde yayımlanmıştı. Başvurular ilanın yayım tarihi ile başladı ve en geç 25 Kasım 2022 tarihi mesai saati bitimine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilmiştir.

18 Şehir'de 89 Meslekte İşçi Alınacak!

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımları 18 Farklı meslekte gerçekleştirilecektir. buna göre alım yapıacak şehirler:

İzmir, Kocaeli, Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Muğla, Mersin, Hatay,  Erzincan, Diyarbakır, Niğde, Kayseri, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Sivas, Adana, Afyonkarahisar,

Ayrıca 89 farklı meslek grubunda Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecektir. İlgili meslek gruplarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/msb-iskur-ile-1098-kamu-isci-alimi-ilani-89-meslek-ve-18-sehir-h43196.html

Kimler Başvuru Yapabilir?

MSB İŞKUR başvurusunda bulunacak adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

İŞKUR Nihai Liste Nedir?

MSB işçi alımına başvuru yapmış olan adayların geçerli olan başvurular elenerek Nihai liste belirlenecektir. İlgili Nihai liste İŞKUR tarafından Milli Savunma Bakanlığına Kura çekimi için teslim edilecektir.

MSB 1098 İşçi Alımı Kura İşlemleri Ne Zaman?

Kura çekimi, Millî Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 08 Aralık 2022 Perşembe günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

BAŞVURU YAPMIŞ VE KURA İŞLEMLERİNİ BEKLEYEN ADAYLAR İŞİN OLSA İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

4392 Aday Belirlenecektir!

Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Bu nedenle açık iş gücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecektir. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylar arasından açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla ayrıca belirlenecektir.

Sözlü Sınav ve Kura Detayları nedir?

Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri Millî Savunma Bakanlığı resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.

Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları idarece sonlandırılacaktır.

Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır. 

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır. 

İşe yerleştirmeye hak kazandığı halde belirtilen süre içerisinde göreve başlamayanların/işe başlama hakkından feragat edenlerin, deneme süresi içerisinde herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona erenlerin, başvuru şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilenlerin yerine istihdam edilmek üzere, kadro/pozisyon bazında yedek listeden başarı sırasına göre işe yerleştirme yapılabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2022, 10:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ezgi gencer
Ezgi gencer - 1 yıl Önce

Guvenlik görevlisi

Nihari kaya
Nihari kaya - 1 yıl Önce

Ben çalışmak istiyorum ev hanimiyim

Cumali ozturk
Cumali ozturk - 1 yıl Önce

Ben issizim ve bu isi cok Isdiyorum

Gizem Özdemir
Gizem Özdemir - 1 yıl Önce

Güvenlik görevlisi

Ezgi gencer
Ezgi gencer - 1 yıl Önce

Güvenlik görevlisi