Mart Ayı TYP İlanları Açıklandı! 2 Kamu Kurumuna 150 Personel Alınacak!

İŞKUR üzerinden Mart ayı Toplum yararına programı kapsamında personel alım ilanı açıklandı. 2 kamu kurumuna 150 TYP personel alımı yapılacak. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde..

Mart Ayı TYP İlanları Açıklandı! 2 Kamu Kurumuna 150 Personel Alınacak!

Kamu kurumlarına personel istihdam şekillerinden bir tanesi olan Toplum Yararına Programları ilanları ne zaman açıklanacağı merak ediliyordu. Mart ayı TYP alım ilanları açıklandı. Buna göre 2 kamu kurumu hastane ile Üniversiteye 150 personel alımı yapılacağı müjdesini ardında ilan detayları şu şekilde olacak.

150 PERSONEL ALIMI;

Hatay ilinde açıklanan Typ alımında adayların çevre temizliği uygulama alanında istihdam edilecekler. Buna göre Hatay Merkez ile Hatay Antakya ilçelerinde iki farklı ilan açıklandı. Bu ilanlardan bir tanesinde İl sağlık Müdürlüğü kurumunda görevlendirilecek. Katılımcı sayısı 135 olarak açıklandı. Başvurular 28 Şubat tarihi ile 3 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak. Diğer yandan Adaylar 180 gün istihdam edilecekler. 9 Mart 2020 tarihinde göreve başlayıp 07/09/2020 tarihlerinde istihdam edilecekler. İlan detayları için tıklayın

Hatay Antakya ilçesinde Mustafa Kemal Üniversitesine alınacak olan TYP personelleri çevre temizliği uygulama alanında istihdam edilecekler. Buna göre liste yöntemi ile belirlenecek olan görevliler, 9 mart 2020 tarihinde göreve başlayan Typ personelleri 07/09/2020 tarihine kadar istihdam edilecekler. Buna göre başvurular 3 Mart 2020 tarihinde son bulacak. İlan detayları için tıklayın.

TYP alımlarına başvuru yapabilmek için genel şartlardan bir tanesi 18 yaşını doldurmuş olmak, herhangi bir örgün öğrenime devam etmiyor olmak, emekli ya da malul aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker dağlı
İlker dağlı - 3 yıl Önce

Adanada ne zaman başlayacak kaç aydır işsizim lütfen bilgi verin

Okan kucukavci
Okan kucukavci - 3 yıl Önce

Typ sonuçları acıklandımı hatay