Maliye Bakanlığı KPSS Puanı İle Büro Memuru Alımı Yapacak! Genel ve Özel Şartlar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Büro Memuru Alımı için ilan yayımladı. KPSS 70 Puan İle memur alımı yapılacak olup başvuru şartları ve detayları haberde.

Maliye Bakanlığı KPSS Puanı İle Büro Memuru Alımı Yapacak! Genel ve Özel Şartlar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Büro Memuru Alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Maliye Bakanlığı 4/B olarak istihdam edilmek üzere Bilgisayar İşletmeni pozisyonunda Büro Memuru Alımı yapılacak. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı yapacağı sınav ile değerlendirme yapacak olup sınav sonucunda atama işlemlerini yapacak. Ayrıca adaylardan sınava katılabilmeleri için KPSS şartı aranacak. İlan hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

KADRO BİLGİLERİ:

Hazine ve Maliye Bakanlığı 3 kişilik boş kadro ile Bilgisayar İşletmeni alanında Büro memuru alımı yapılacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

  • Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),
  • 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSp93 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,
  • Bilgisayar Programcılığı önlisans programı mezunu olmak,

BAŞVURULAR:

Maliye Bakanlığının memur alımı ilanı için başvurular 05 Ekim 2020 tarihi ile başlayacak olup en geç 16 Ekim 2002 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 09:54
YORUM EKLE