Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunları Arasından Danışma Memuru Alınacak

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunları Arasından Danışma Memuru Alınacağı ilan açıklandı.Başvuru şartlarının neler olduğu,hangi illerin ve şehirlerin danışma memuru alımı yaptığı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunları Arasından Danışma Memuru Alınacak

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana göre özel sektör kurumları danışma memuru alımı yapacak. Alım yapacak olan firmaların isimleri, kadro sayıları ve başvuru şartlarına ilişkin detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor. 

Danışma Memuru Alımı Detayları

Farklı şehirlerde istihdam edilecek adayların en az lise, lisans ve ön lisans mezunu olmaları gerekmekte. Mayıs ayının ikinci yarısında yayımlanan personel alımlarında toplamda 38 danışma memurunun alımına ilişkin farklı kurumlarca ilanlar verilmişti. Bu ilanların büyük bir kısmında en az lise mezunu şartı aranması dikkat çekiyor. Mesleki açıdan bilgi verme görevleri bulunan danışma memurları farklı kurumlarda istihdam edilebilmektedir. 

İlanda istihdam edilecek adayların alınacağı şehirler ise şu şekildedir:

  • Kocaeli,
  • İstanbul,
  • Bursa,
  • Van,
  • İzmir,
  • Bolu,
  • Tekirdağ olarak yer almaktadır. 

Adaylardan danışma memurluğu için yapacakları başvurularda birtakım şartları sağlamaları istenmektedir. Bu şartlardan bazıları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması, belirtilen yaş aralığında olmaları, erkek adaylar için askerlikten muaf olmaları ve en az lise mezunu olmaları ile güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç alınması şeklinde belirtilmiştir. Bazı özel koşullarda ise deneyim şartı ile bilgisayar kullanım sertifikasına sahip olma gibi çeşitli şartlar da bulunmaktadır.

İlgili ilana ulaşmak ve özel şartlar hakkında daha detaylı bilgi almak için ayrıca İŞKUR üzerinden ilgili kadrolara başvuru yapmak için aşağıdaki linki kopyalayabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=17871

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 17:53
YORUM EKLE