Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Toplum Yararına Programı Başvuruda Son Gün!

Kamuya toplum yararına programı kapsamında geçici sürede personel alımı yapılacak. Adaylar başvurularını Alo 170 ile İŞKUR e-şube'den yapabilecekler. Ağustos TYP alım ilanı detayları haberde.

Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Toplum Yararına Programı Başvuruda Son Gün!

İŞKUR toplum yararına programı kapsamında gerçekleştirilecek olan çevre temizliği uygulama alanı için personel alımı başvuruları bugün sona eriyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı İŞKUR'un açıklamış olduğu toplum yararına programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda 21000 personel alımı gerçekleştirildi. Başvurular İŞKUR üzerinden ve Alo 170 hattı üzerinden tamamlandı. Yeni bir ilanda Tunceli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne gerçekleştirilecek.

Çevre temizliği uygulama alanındaki alımlarda 2911833 typ numarası üzerinden erişilebilecek. Açıklanan ilan detaylarına göre; Tunceli Merkez İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün geçici süreli işçi alımı adayları 1 Eylül 2020 tarihi ile göreve başlayacaklar ve 119 gün istihdam edilerek 29 Aralık 2020 tarihine kadar görevlendirilecekler. Bu kapsamda 9 saat çalışma süresi için başvurular yapılacak. Kura töreni sonucunda kazanan adaylar göreve başlayacaklar. 6 kişinin kura töreni için 12 Ağustos ile 16 Ağustos tarihleri arasında başvurular tamamlamış olması gerekmektedir. seçim 21 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak. Başvurular sonucunda kurada ismi çıkan adaylar göreve başlayacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI;

18 yaşını doldurmuş olmak,

SGK'dan emekli aylığı yada gelir aylığı almıuyor olmak,

Örgün bir eğitimde eğitimine devam etmiyor olmak,

Daha önce kendi kusurları nedeniyle toplum yararıan programındaki görevi sonlandırılmamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak,

Kura'dan isminin çıkması gerekli olacaktır.

YORUM EKLE