Kültür Bakanlığı 56 Personel Alımı İŞKUR'da Başvurular Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları 56 personel alım ilanı İŞKUR'da yayımlanarak başvuru süreci başladı! Nasıl Başvuru Yapılır? Şartlar nedir?

Kültür Bakanlığı 56 Personel Alımı İŞKUR'da Başvurular Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı geçtiğimiz gün Devlet Personel Başkanlığı resmi internet adresi üzerinde ilan yayımlamıştı. Bakanlık Devlet Tiyatroları genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan boş personel kadrosı ile personel alımı yapacağını ilan etti. İlan Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanarak başvuru süreci başlamış oldu. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak? İşte detaylar.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü  için 56 kamu personeli alımı başvuru süreci 22 Temmuz 2019 tarihi itibari ile İŞKUR üzerinde yayımlanmasının ardındna başvuru süreci başladı. Başvuru için adaylara 4 günlük bir süre verildi ve adaylar başvurularını başvurularını en geç 26 temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular online İŞKUR üzerinden veya alım yapılacak İŞKUR müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı farklı kadrolarla 56 personel alıyor. İşte kadro dağılımı;

 • 23 Temizlik Elemanı
 • 3 Kapıcı - Kaloriferci
 • 15 Şoför (Yolcu Taşıma)
 • 13 Güvenlik Görevlisi
 • 1 Aşçı
 • 1Yer Gösterici

Alımı yapılacak. Alım yapılacak iller ise, Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Konya, Adana ve Diyarakır illerinde personel alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
 • Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak. 
 • Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir. 
 • İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan - sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir

POZİSYONA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR:

Temizlik Elemanı : En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak,

Kapıcı - Kaloriferci: Üniversitelerin İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümünden Mezun Olmak

Şoför (Yolcu Taşıma): D Sınıfı Ehliyete Sahip Olmak, SRC 2 ve SRC 4 Belgesine ve Psikoteknik Belgesine Sahip Olmak.

Güvenlik Görevlisi: Silahsız Güvenlik Görevlisi Sertifikasına Sahip Olmak

Aşçı: Üniversitelerin Aşçılık Bölümünden Mezun Olmak, Aşçılık Usta Öğreticilik Belgesi ile MEB Onaylı Hijyen Belgesi Sahibi Olmak

Yer Gösterici: MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasına Sahip Olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu resmi başvuru sistemi olan https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir. İlgili sayfa açıldığında "İŞYERİ TÜRÜ " Kamu olarak seiçilmesi ve sonrasında "İŞYERİ ÜNVANI " kısmına Kültür ve Turizm Bakanlığı yazılarak lgili ilanlara ulaşılmaktdır. İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Devlet tiyatrolarını aradım maaşlar şoför için asgari ücret diyor.Bize verilen bilgi böyle dediler..maaş öyleyse çalışmaz kimse.. kamu kurumu böyle düşük maaş verirse vay halimize...