Kıyı Emniyeti 60 KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alımı İŞKUR'da Yayımlandı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile 60 KPSS Puanı ile farklı alanlarda mühendis alımı yapılacak.

Kıyı Emniyeti 60 KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alımı İŞKUR'da Yayımlandı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı için ilana çıktı. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 Kamu personeli Alımı ilanı yayımlandı. İlgili ilan İŞKUR üzerinde ve Resmi Gazete üzerinde yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yayımladığı ilan ile 3 kişilik kadro ile farklı alanlarda 3 Bilgisayar Mühendisi alımı yapılacak. 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

İlgili kuruma personel alımı için adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik le ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca özel olarak 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

KPSS Şartı var Mı?

Kıyı Emniyeti adaylardan KPSS şartı talep edeceğini bildirdi. Bu kapsamda Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olması gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kıyı Emniyeti personel başvuruları ilanın yayım tarihi olan 17 Ekim 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 21 Ekim 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden Elektronik ortamda yapılacak. Aşağıdaki ilan numaralarını kullanabilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İŞ İLANI NUMARALARI: 00007102837 - 00007102820 - 00007102723

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahit aykut
Cahit aykut - 1 yıl Önce

VAllah açil işe ihtiyaçim var yardımçı olursanız çok sevinirim