Kamuya KPSS'siz 210 TYP Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Başladı!

Çalışma Bakanlığı İŞKUR üzerinden KPSS'siz personel alımı ilanı açıklandı. Toplum Yararına Programı aracılığı ile Haziran ayınının son TYP alımı başvurular son tarihi ve detayları haberde.

Kamuya KPSS'siz 210 TYP Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Başladı!

Kamu kurumlarına KPSS siz 210 TYP personel alımı yapılacak! Başvuru başladı!

Çalışma Bakanlığı'nın kamu kurumlarına personel alımı istihdam şekillerinden bir tanesi de toplum yararına programı kapsamında yapılan alanlardır. Kamu memur alımları, kurum dışı kamu işçi alımları, işbaşı eğitim programları, kendi işini kurma hibe destek programlar aracıyla çok sayıda personel alımları gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz günlerde Burdur İl Özel İdaresi başkanlığına gerçekleşen atamalara başvurular tamamlanmıştır. Haziran ayının son toplum yararına programı kapsamında 7 farklı ilan açıklandı. Bu ilanları başvuru şartları ve detaylar şu şekildedir.

KPSS'SİZ 210 TYP PERSONELİ ALIMI;

BAŞVURU ŞARTLARI; 18 yaşını doldurmuş olmak ve 19 yaşından gün almış olmak. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli aylığı ve gelir aylığı almıyor olmak, herhangi bir öğretimde lise önlisans Meslek Yüksekokulu lisans bölümlerine devam etmiyor olmak. Daha önce toplum yararına programlarından çalışmakta iken kendi kusurlarını nedeniyle işten çıkarılmamış olmak. Başvuru yapılacak olan il yada ilçede ikamet etmiş olmak istenilmektedir.

HANGİ İLLERE ALIM GERÇEKLEŞECEK? Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Çevre temizliği Uygulama alanları için Sinop, Edirne, Çanakkale, Antalya Demre, Muratpaşa Manavgat ve Alanya ilçelerinde Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde görevlendirmek üzere ihtiyaç bulunan uygulama alanlarında görevlendirileceklerdir.

SON BAŞVURU TARİHİ NEDİR?  Haziran ayı son TYP alım ilanı başvuru tarihleri 4 Temmuz 2020 olarak açıklandı. Adaylar bu süre içerisinde İŞKUR resmi internet sitesinde yer alan TYP arama işlemleri ekranı kullanmaları, bu ekranda ara butonuna basarak Tüm ilanları erişebilirler ve başvurularında tamamlayabilirler.  ALO 170 hattını arayarak başvurularını buradan Tamam da bilirler. İŞKUR'un 81 il genelinde ilçesinde yer alan şubelerinden hizmet birimlerinden iş ve meslek danışmanı aracılığıyla tüm başvuru adımları gerçekleştirilecektir.

AÇIKLANAN TÜM İLANLAR; İLAN NUMARALARI

YORUM EKLE