Kamuya Geçici İşçi İlanı !!! 2021 TYP ‘ye Başvuru Yapabilecek ve Yapamayacak Olanlar Kimler ?

Kamuya İŞKUR üzerinden geçici işçi alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar için İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak ? TYP kursları ve işçi alımları ne zaman ?

Kamuya Geçici İşçi İlanı !!! 2021 TYP ‘ye Başvuru Yapabilecek ve Yapamayacak Olanlar Kimler ?

İçinde bulunduğumuz yıl itibari ile TYP kapsamın da işçi alımlarına herkes katılamayacak. TYP geçici personel alımları için açıklanan belli şartlar vardır. Bu şartları karşılayamayan adayların başvuruları kabul edilemeyecek. Bu şartları ve haricinde de istenilen bazışartlar İŞKUR resmi ilan sayfası üzerinden açıklandı!!!

Çok fazla insan şuan geçişi işçi ilanına başvuru yapmak için sırada bekliyor. Bu ilanların alımının beklenmesi sosyal yaşantımızda dönmeye başlamamış olmamızdan kaynaklanıyor. Bundan sonra ki süreçte yine tam açılma ve normalleşme sürecinin devam etmesi beklentiyi daha çok arttırıyor.

TYP Geçici İşçi Alımı İçin İŞKUR Tarafından Açıklanan Şartlar!!!

Toplum yararına olan her zaman istenilen Şartlar

18 yaş üstü olmak, adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, emekli maaş ve ya malul maaşı gelirinin olmaması. Açık öğretim dışın da öğrenci olmaları da yine istenilmeyen şartlardan

Bu işçi alımı için açıklanan Şartlar ise;

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan daha önceki dönemde yararlanan işsiz vatandaşlar, TYP ilanlarına 6 ay sonra başvuru yapabilirler.

TYP programlarına daha önce katılanlar, iş programına dahil edilenler mazeretsiz olarak işten ayrılmışlarsa veya işten kendi kusurları nedeniyle çıkarılmışlarsa 2 yıl TYP ilanlarına başvuruda bulunamazlar.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Son olarak ise devam eden bir TYP programında çalışırken ilişiği kesilenler, aynı program için ikinci başvuruda bulunamazlar.

TYP’den Daha Önce Yararlanmış ve Tekrar Yararlanmak İsteyen Adaylar !!!

TYP bilindiği üzere belirli yönetmeliklere göre yürütülen bir oluşumdur. Bu yönetmeliğe göre TYP’den yararlanmak isteyen bir kişi 1 yılda ancak 9 aylık programa dahil olabilirler. Bu yararlanılan 9 aylık toplum yararına yapılan programlardan sonra tekrar başvuru yapacak kişi 3 aylık bir bekleme sürecin de olacaktır.

3 ayını doldurmadan adaylar tekrardan yararlanmak için başvuru yapamazlar. Bu süre zarfını dolduran ve üç aylık bekleyişi biten adaylar yine aynı koşullar da başvurularını yenileyebilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram keleş
Bayram keleş - 2 yıl Önce

Beni işe alın sizden ricam 3yıldır çalışmıyorum