İstanbul Üniversitesi İŞKUR İle 11 Hastane Hizmetlisi Alımı Yapacak!

İstanbul Üniversitesi Hastanesinde görevlendirmek üzere 11 kişilik boş kadrosu ile işçi personel alımı yapacağını bildirdi. Şartlar ve detaylar haberimizde.

İstanbul Üniversitesi İŞKUR İle 11 Hastane Hizmetlisi Alımı Yapacak!

İstanbul Üniversitesi İŞKUR aracılığı ile ilan yayımları. Yayımlanan ilana göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere en az lise mezunu adaylar içerisinden hastanede çalışacak işçi personel alımı yapacağını bildirdi. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nasıl ve nereden yapılacak? İşte detaylar.

Başvurular İŞKUR Üzerinden Yapılacak!

İstanbul Üniversitesi İşçi personel alımı için başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacak. Başvuru süreci 02 Kasım 2020 ( Bugün ) itibari ile başlamış olup en geç 06 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile veya Alo 170 üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

11 Kişi Hastane Hizmetlisi (Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı) İçin Aranan Özel Şartlar:

Adaylardna özel olarak, Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmas ve 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacak.

Kimler Başuru Yapabilecek?

1- Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak,

3- İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

4- Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

6- Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

7- Talep şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilen adayların başvuruları alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun reddedilecektir.

8- Göreve başlayacak personellerin görevini yapmasına Hastane Hizmetlisi (Hasta, Yaşlı Bakımı ve Temizliği Hizmetleri) için: Üniversitemiz hastanelerindeki hastaların taşınmasına, pozisyon verilmesine, temizliği ile basit bakımı ile hasta numunelerinin taşınmasına, dağıtılmasına ve arşivlenmesine yönelik hizmetler ile benzeri nitelikteki diğer hizmetlere ilişkin işler) engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

9- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe eklenen geçici madde 6'ya göre '' Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı doğrudan kura çekimi ile belirler denildiğinden noter kurasında isminin çıkması.

10- Haftalık 45 saati aşmayacak şekilde ilgili birim yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak

11- Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE