İŞKUR ile Kamuya 215 Personel Alımı Güncel İlanları Kadrolar ve Kurumları

İŞKUR kamuya personel alımı ilanları yayımladı. Farklı kadrolarda olmak üzere 215 personel alımı yapılacak. Kurum ve kadro dağılımı burada.

İŞKUR ile Kamuya 215 Personel Alımı Güncel İlanları Kadrolar ve Kurumları

Türkiye İş Kurumu personel alımı ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre farklı kadrolarda personel alımları yapılacak. İlanlar Kamu İŞKUR ilanları kısmında yayımlanmış olup en az ilkokul mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacağı bildirilmişti. Kamuya Personel Alımı için 44 farklı ilan yayımlanarak 215 personel alımı yapılacağı bildirildi. Bu kapsamda hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Adaylardan aranan şartlar nelerdir? İşin Olsa ekibi olarak sizlerle hepsini paylaşıyoruz.

İŞKUR KAMU MEMUR VE PERSONEL ALIMI İLANLARI:

İŞKUR aracılığı ile yayımlanan kamu ilanlarına göre alımlar farklı kadrolarda ve ilanlarda yapılacak. Bu yönde alım yapacak kurumlar:

 • Türkeli Belediye Başkanlığı,
 • Et ve Süt Kurumu,
 • Eti Maden İşletmeleri,
 • Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü,
 • Tarım ve Orman Bakanlığı,
 • Çifteler Belediye Başkanlığı,
 • Tarımsal Araştırma Enstitüsü,
 • Abana Belediyesi,
 • Karşıyaka Belediyesi,
 • Kilis Belediyesi,
 • Koyunculuk Araştırma Esntitüsü,

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Elektrikçi, Proses İşçisi, Gemici, Kasap, Hayvan Bakıcısı, Çeşitli Alanlarda Şoför, Beton Parke ve Bordür Taşı Döşeme İşçisi, Beden İşçisi, İnşaat İşçsi, Park Temizlik İşçisi, Filit İşçisi, Tarım İşçisi, Temizlik Personeli, Soğutma Sistemi Operatörü, Mandıra İşçisi kadrolarında personel alımları yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

İŞKUR Personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların bazı genel şartlara uygun olmaları zorunludur. Bu durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi genel nitelikler aranacak.

Ayrıca alım kadrolarında Eski Hükümlü ve Engelli adaylar için de alım yapılacağı belirtişmiş olup bu durumda olan adayların durumunu gösterir belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İlanlar İŞKUR aracılığı le 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren yayımlanmaya başlamıştı. Bu yönde başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR resmi Kamu adresine giriş yapmaları gereklidir. Aşağıdaki başvuru adresine tıklayarak açılan ekranda "İşyeri Türü " Kısmını " Kamu " olarak seçmeniz durumunda tüm kamu ilanlarına ulaşabileceksiniz.

Başvuru Adresi: esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

YORUM EKLE