İŞKUR İle 42 İlde TEİAŞ 150 Personel Alımı Başvuruları Başladı ( Lise Mezunu )

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile TEİAŞ bünyesine 150 personel alacak. 42 İl için başvuru süreci başlamış olup başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyruz.

İŞKUR İle 42 İlde TEİAŞ 150 Personel Alımı Başvuruları Başladı ( Lise Mezunu )

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ( TEİAŞ ) Genel Müdürlüğü Personel alımı için başvurular başladı. Geçtiğimiz hafta yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TEİAŞ bünyesine 150 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. İŞKUR üzerinden alınacak başvurular ilse 42 ilde bulunan taşra teşkilatlarına kadrolu personel alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir? Alım yapılacak kadrolar nedir?

42 İLDE 2 KADROYA ALIM YAPILACAK!

TEİAŞ kamu personeli alımı için iŞKUR ilan yayımladı. 42 farklı ilde alım yapılacak. Bu kapsamda alımlar lise mezunu adaylar içerisinden 19 Elektronik Teknisyeni ve 131 Elektrik Teknisyeni alımı yapılacak. Alım yapılacak iller şöyledir.

 1. İstanbul
 2. Bursa
 3. Çanakkale
 4. İzmir
 5. Bartın
 6. Sakarya
 7. Düzce
 8. Eskişehir
 9. Kütahya
 10. Isparta
 11. Afyon
 12. Ankara
 13. Konya
 14. Samsun
 15. Amasya
 16. Tokat
 17. Kayseri
 18. Gaziantep
 19. Şanlıurfa
 20. Elazığ
 21. Malatya
 22. Trabzon
 23. Artvin
 24. Erzurum
 25. Erzincan
 26. Mardin
 27. Batman
 28. Van
 29. Ağrı
 30. Iğdır
 31. Hatay
 32. Mersin 
 33. Adana 
 34. Antalya
 35. Kırklareli
 36. Tekirdağ
 37. Edirne
 38. Denizli 
 39. Aydın
 40. Muğla
 41. Kastamonu
 42. Karabük

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

TEİAŞ perosnel alımı ilanı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler resmi internet adresi üzerinde 17 ağustos 2020 tarihinde duyurulmuştu. Söz konusu ilan için başvurular ise 24 Ağustos 2020 tarihi ile İŞKUR'da yayımlananrak başladı. Sadece ilgili niteliklere uygun olan adaylar başvuru yapabileecekler. Başvurular en geç 28 Ağustos 2020 tarihine kadar yapılacak.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, İŞKUR internet sitesinden (esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapacaktır

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

TEİAŞ 150 personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Alım yapılacak ilde ikamet ediyor olmak, gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ İÇİN:

1. Lise ve Dengi Okulların: Elektrik veya Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümünün Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğ, Yüksek Gerilim Sistemleri veya Endüstriyel Bakım Onarım alt dallarının birinden mezun olmak.

2. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak

3. 31 yaşını bitirmemiş olmak (24.08.1989 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir. )

4 .Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

5. Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak.

ELEKTRONİK TEKNİSYENLERİ İÇİN:

1. Lise ve Dengi Okulların: Elektronik veya Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümünün: Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri alt dallarının birinden mezun olmak.

2. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak

3. 31 yaşını bitirmemiş olmak (24.08.1989 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir. )

4. Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

5. Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİMİ YAPILACAK!

TEİAŞ alımını yapacağı personel adaylarının değerlendirmesini kura çekimi ile sonrasında sözlü sınav ile yapacak. Bu yönde Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile , Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

İLANIN TAM METNİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

BU İLANI VE DİĞER İLANLARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL

YORUM EKLE