İŞKUR Haziran TYP Personel Alımı Başvurusu Bitiyor! Yeni İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Haziran ayında Toplum Yararına Programı ilanları az sayıda açıklandı. İl Özel İdaresine temizlik işçisi alımı için başvurular 28 haziranda bitecek. Peki yeni typ personeli alımı başvuruları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberde.

İŞKUR Haziran TYP Personel Alımı Başvurusu Bitiyor! Yeni İlan Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR Haziran TYP personel alımı başvuruları bitiyor!

Çalışma Bakanlığı tarafından Haziran ayı toplum yararına programı kapsamında sadece bir ilan açıklandı. Bu ilanda İl Özel İdaresi kurumuna 5 kişilik temizlik görevlisi kadrosunda olacak. İŞKUR typ personel alımı başvurusu yapacak adaylar için açıklanan ilan detaylarını yeniden adayların bilgisine sunmak istiyor ve başvuruda son günün 28 Haziran 2020 tarihi olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Toplum Yararına Programı kapsamında; kamu kurumlarından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler, İl Özel İdare Kurumları, Belediye Başkanlıkları ve diğer kamu kurumlarına daimi sürede istihdam edilemeyen alanlarda bu uygulama alanları; temizlik görevlisi, bakım ve onarım işçisi, güvenlik görevlisi, çevre temizliği personeller için alımlar gerçekleştiriliyor.

YENİ TYP PERSONEL ALIM İLANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının üçlü Protokolü kapsamında okullarda 20.000 güvenlik görevlisi kadrosundaki personellerin görev süreleri Haziran ayı itibariyle tamamlandı. Bu kapsamda, yeni eğitim ve öğretim döneminde güvenlik görevlisi kadrosu için yeni başvuruları İŞKUR TYP personel ekran üzerinden gerçekleştirmesini beklemekteyiz. Diğer yandan şu anda başvurusu devam eden Burdur İl Özel İdaresi geçici süredeki işçi alımı başvuru şartlarını ve başvur detaylarına şu şekilde açıklandı.

İL ÖZEL İDARESİ İŞÇİ ALIMI DETAYLARI;

Adayların TYP başvurusunu yapabilmeleri için, İŞKUR'a bireysel üye olarak giriş yapmaları ve 2891108 numaralı ilanı online olarak, Alo 170 hattı üzerinden arama yaparak başvurularını tamamlayabilmeleri mümkün olabilecektir. İlan detaylarında; uyuşturucu ile mücadele kapsamında personel alımı gerçekleştirileceği, normal statüdeki adayların başvuru gerçekleştiremeyeceği ifade edilmiştir. Çevre temizliği uygulama alanında 1 Temmuz'da başlayacak görev süresi, 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvurular ise 24 Haziran'da başladı. 28 Haziran Pazar günü sona erecektir.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 07:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret ayyıldız
Fikret ayyıldız - 3 yıl Önce

5 senedir temizlik isiyle calisiyorum canpar dahil bircok yerde calistim 2cocugum var matti durumum iyi deyil bu ise ihtiyacim var 05425339821 fikret ayyıldız