İŞKUR'da Başladı! Sahil Güvenlik 36 İşçi Alımı İş İlanı No Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı İŞKUR işçi alımı başvuru süreci başladı. İŞKUR İlan Numarası ve kontenjan dağılımı haberde.

İŞKUR'da Başladı! Sahil Güvenlik 36 İşçi Alımı İş İlanı No Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı işçi alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan işçi alımı ilanına göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 36 kişilik kadro ile işçi alımı yapacağını bildirmişti. Başvuruları bekleyen adaylar için süreç az önce başladı. İlan İŞKUR aracılığı ile yayımlandı ve başvurular 22 Şubat 2022 tarihi ile başladı. Peki Sahil Güvenlik  hangi kadrolarda işçi alımı yapacak? Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 36 İşçi Alımı Başvuru Şartları ?

Sahil Güvenlik 36 kişilik kadro ile işçi alacak. Başvuru yapacak olan adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda genel olarak,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak,
  • 18 Yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 
  • Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya guruplara ya da terör örgütlere üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

şartları aranacak.

Pozisyonuna Göre Özel Şartlar, Kontenjan Dağılımı ve İş İlanı Numarası:

Sahil Güvenlik Komutanlığının işçi alımı ilanına balvuru için adaylar bazı niteliklere uygun olmaları gereklidir. İşte İlan numarası ve özel şartları.

Armadör İşçisi Alımı

Kontenjan Sayısı:

İş İlan No (00006586738)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Güverte İşletme, Güverte, Gemi Yönetimi, Lojistik bölümlerinden mezun olan  adaylar başvurabilir.

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Lojistik Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Elektrikçi (Genel)  Alımı

Kontenjan Sayısı: 1

İş İlan No (00006587081)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Elektrik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrikçilik,  Yüksek Gerilim Sistemleri,  Elektrik Tesisatı ve Pano Monitörlüğü, Oto Elektrik,Otomotiv Elektrikçisi bölümünden mezun olan adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü,Yüksek Gerilim Sistemleri, Otomotiv Elektrikçiliği, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Elektrikçi (Genel)(Elektrikçi-Gemi)  Alımı

Kontenjan Sayısı: 3

İş İlan No (00006587330)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Elektrik, Otomasyon Sistemleri,Endüstriyel Bakım Onarım, Endüstriyel Kontrol, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrikçilik,Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü,  bölümünden mezun olan adaylar başvurabilir. 

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü, Endüstriyel Kontrol, Endüstriyel Bakım Onarım, Otomasyon Sistemleri, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Elektronik Teknisyeni  Alımı

Kontenjan Sayısı: 5

İş İlan No (00006587356)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Elektronik, Güvenlik Sistemleri,Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Telekomünikasyon,Haberleşme Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım, Savunma Elektronik Sistemleri, Endüstriyel Elektronik, Görüntü ve Ses Sistemleri bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Gemi Elektroniği ve Haberleşme,  Telekomünikasyon,Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Haberleşme Sistemleri, Görüntü ve Ses Sistemleri, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Bakım Onarım, Güvenlik Sistemleri, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Hidrolikçi (Gemi)  Alımı

Kontenjan Sayısı 3

İş İlan No (00006587384)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren liselerin; Hidrolik ve Pnömatik,Makine Bakım Onarım, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, Savunma Mekanik Sistemleri,Kontrol ve Enstürümantasyon Teknolojisi, Endüstriyel Kontrol, İş Makineleri, Mekatronik, Makine, İş Makineleri Bakım ve Onarım bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Makine Bakım Onarım, Endüstriyel Kontrol,İş Makineleri, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, İş Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Mekaniker-Deniz Motorları  Alımı

Kontenjan Sayısı: 10

İş İlan No (00006587503)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Motor, Gemi Makineleri, Motor (Benzinli)/Motor (Dizel), Otomotiv Elektromekanik, Gemi Makineleri İşletme, Makine Zabitliği bölümünden mezun adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangibir bölümünden mezunolup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Otomotiv Elektromekanikerliği, Otomativ Mekanikerliği, Gemi Makineleri, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Ölçüm Aletleri Teknisyeni (Gemi) Alımı

Kontanjan Sayısı: 1

İş İlan No (00006587523)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Mikroteknik, Mekatronik,Endüstriyel Bakım Onarım, Endüstriyel Kontrol bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir.

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezunolup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Endüstriyel Bakım Onarım, Endüstriyel Kontrol, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik) Alımı

Kontanjan Sayısı: 4

İş İlan No (00006587405)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Oksi-Asetilen Kaynağı, Metal,Soğuk Metal İşleri, Elektrik Kaynağı, Çelik Gemi Yapımı, Kaynakçılık, Metal İşleri, Gemi İnşa bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Çelik Yapılandırıcılığı, Elektrik Kaynakçılığı,  Oksijen ve Asetilen Kaynakçılığı, Kaynakçılık, Soğuk Demircilik, Çelik Gemi Yapımı, Metal İşleri, Gemi İnşa, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Tekne Onarım İşçisi Alımı

Kontanjan Sayısı: 4

İş İlan No (00006587487)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Çelik Konstrüksiyon, Metal,Soğuk Metal İşleri, Çelik Gemi Yapımı, Metal Doğrama, Metal İşleri, Gemi İnşa, Yat İnşa Isıl İşlem bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir. 

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezunolup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Metal Levha İşlemeciliği, Isıl İşlem,Yat İnşa, Çelik Yapılandırıcıları, Çelik Konstrüksiyon, Çelik Gemi Yapımı, Metal Doğrama Soğuk Demircilik, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Tesviyeci  Alımı

Kontanjan Sayısı: 2

İş İlan No (00006587614)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Makine Bakım Onarım,Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC), Bilgisayarlı Makine İmalatı, Tesviye/Tesviyecilik,Bilgisayarlı Endüstriyel Modelleme, Torna/Tornacılık, Metal Modelleme, Makine, Nümerik Kontrollü Makineler (CNC), Endüstriyel Kalıp bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Tesviye/Tesviyecilik, Torna/Tornacılık, Makine, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Makine Bakım Onarım, Endüstriyel Kalıp,Bilgisayarlı Makine İmalat İşlemleri (CNC), Endüstriyel Modelleme, Bilgisayarlı Makine İmalat, Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Tornacı (Torna Tezgahı Operatörü)  Alımı

Kontanjan Sayısı: 1

İş İlan No (00006587650)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Torna/Tornacılık, Makine,Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC), Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Tesviye/TesviyecilikBilgisayarlı Makine İmalatı, Nümerik Kontrollü Makineler (CNC), Metal Modelleme, Endüstriyel Kalıp,Makine Bakım Onarım bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir.  

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Torna/Tornacılık, Makine Bakım Onarım, Makine,Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Bilgisayarlı Makine İmalat İşlemleri (CNC), Bilgisayarlı Makine İmalat, Tesviye/Tesviyecilik,  Endüstriyel Kalıp, Endüstriyel Modelleme,Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Elektrikçi (Genel)(Bobinajcı-Elektrik (Bobinaj Sarma Operatörü)) Alımı

Kontanjan Sayısı:  1

İş İlan No (00006587686)

Okul Bölümü: Öğrenim seviyesi Mesleki eğitim veren lisenin; Bobinaj, Oto Elektrik,Elektrik, Elektrikçilik, Endüstriyel Bakım Onarım, Otomotiv Elektrikçisi bölümlerinden mezun adaylar başvurabilir. 

Veya,

Öğrenim seviyesi Lise düzeyinde eğitim veren okulların herhangi bir bölümünden mezun olup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; Bobinaj, Otomotiv Elektrikçiliği, Endüstriyel Bakım Onarım,  Ustalık belgesine sahip olan adaylar başvurabilir.

Başvuru Süreci Başladı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

İŞKUR aracılığı ile alınacak olan başvurular için süreç başladı. 22 Şubat 2022 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 6 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda yukarıdak ilan numaralarını kullanarak başvurularınızı " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 02:27
YORUM EKLE