İŞKUR 28 Ekim Kamu Personeli Alımları: SGK, Belediye, MEB ve Orduevi

Haftanın yeni kamu personeli alımı ilanları İŞKUR aracılığı ile yayımlandı. Farklı kurumlara farklı niteliklerde personel alımı yapılacak. İşte detaylar.

İŞKUR 28 Ekim Kamu Personeli Alımları: SGK, Belediye, MEB ve Orduevi

Türkiye İş Kurumu yeni kamu personeli alımı ilanları yayımlandı. 28 Ekim 2019 tarihi itibari ile gelmiş olan ilanlara göre kamuya farklı kurumlar tarafından personel alımları yapılacak. İlanlara başvuru süresi ilanların yayımlanması ile birlikte başlamış olup aşağıda sizlere ilanları aktarıyoruz.

HANGİ KURUMLARA ALIM YAPILACAK?

İŞKUR aracılığı ile gelmiş olan ilanlara göre Belediyes, Orduevi, Öğretmevi ve Sosyal Güvenlik Kurumu perosne alacak. Bu kapsamda ağılım şöyledir.

SGK Konya İl Müdürlüğü: 1 Aşçı Yardımcısı

Kemah Öğretmenevi Müdrülüğü: 1 Kalorifer Ateşçisi ( Katı ve Sıvı Yakıt)

Yayalakent Belediye Başkanlığı: 1 Büro Memuru ( Genel ) ( Büro Memuru Maliye )

İzmir Orduevi Müdürlüğü: 1 Resepsiyon Görevlisi ( Ön Büro Elemanı )

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 • Konya il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
 • Başvuru yapacak olan adayların 18-45 yaş aralığında olması gerekmektedir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

BAŞVURULAR:

İŞKUR aracılığı ile gelmiş olan ilanlara başvurular Türkiye İş Kurumu raacılığı ile yapılacaktır. Adaylar başvurularına 28 Ekim 2019 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 01 Kasım 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden yapılacak.

Adaylar ilgili açılacak ekranda İŞYERİ Türü kısmını KAMU olarak seçerek ve İlan tarihi kısmını SON 24 SAAT olarak seçtiklerinde 28 Ekim 2019 tarihli yayımlanmış ilanlara ulaşabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 01:33
YORUM EKLE