İki Üniversiteye İŞKUR İle 150 Hastane Personeli Alımı Başladı! Kadro Dağılımı?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile bugün yayımlanan kamu ilanlarına göre Üniversitelere farklı kadrolarda personel alınacak. Kadro dağılımı ve şartlar haberimizde

İki Üniversiteye İŞKUR İle 150 Hastane Personeli Alımı Başladı! Kadro Dağılımı?

17 Ağustos 2020 tarihi itibari ile yayımlanmış olan Kamu İlanlarına göre Üniversitelere kamu personeli alımı yapılacak. Alımlar farklı kadrolarda ve niteliklerde yapılacak olup başvuru süreci başlamıştır. Adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeleri için öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizde alım yapılacak kadro ve şartları aktaracağız.

KADRO DAĞILIMLARI:

Söz konusu alım yapacak üniversiteler, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniverstesi personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda;

Mustafa Kemal Üniversitesi: 100 kişilikl boş kadro ile 40 Hastane Temizlik Görevlisi, 40 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, 15 Normal Temizlik Görevlisi ve 5 Engelli Temizlik Görevlisi alımı yapılacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi: 30 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, 15 Sağlık Bakım Teknisyeni ve 5 Ebe Yardımcısı kadrosunda alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

- Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

- Askerlik ile ilişiği olmamak.

- İlanın yayımlandığı tarih itibarıyla, en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.( Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.)

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

- Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

- Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Söz konusu olan iki üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak için yukarıdaki şartlar ve kadrolarda personel alımları bugün ( 17 Ağustos 2020 ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 21 Ağustos 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR E-Şube üzerinden yapılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rabia ozguden
Rabia ozguden - 2 yıl Önce

Corumda hastanede calişmak isdiyorum bilgilendirirmisiniz