Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK ) Lise Mezunu 30 Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR haftanın ilanlarını yayımladı. EPDK tarafından gelmiş olan ilana göre farklı iki kadro için personel alınacak. Peki adaylardan aranan şartlar nedir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK ) Lise Mezunu 30 Personel Alımı Yapıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu personel alımı yapacağını bildirdi. İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilana bakılacak olursan EPDK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 30 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak. Alımlar 2 farklı kadro için gerçekleşecek. 

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu( EPDK ) bünyesine 30 kişilik boş kadro ile Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Alımlar normal statüde olan adaylar için gerçekleşecek olup en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca kadın veya erkek adayların başvuru yapabileceği ilan için 18 yaşını tamamlamış olmak ve 28 yaşından büyük olmamak şartları aranacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibari ile Temizlik Görevlisi kadroları için 29 yaşından gün almamış olmak.
 3. Başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.
 4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 5. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adayların 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
 6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Kurumumuzca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.
 7. Başvuru yapan adayların birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak olup, birinci yerleşim yeri adresi ANKARA olan adaylar başvuru yapabilecektir.
 8. İşe alınacak adayların deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
 9. İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında işveren tarafından sonlandırılabilecektir.
 10. Adayların başvurdukları meslek kolu için görevini yapmaya engel olacak sağlık problemi bulunmamak ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.
 11. Güvenlik görevlisi kadroları için, kadınlarda en az 1.60 cm, erkeklerde en az 1.70 cm boyunda olmak.
 12. Güvenlik görevlisi kadroları için, 5188 sayılı  Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli Özel Güvenlik Sertifikasına ve Kimlik Kartına sahip olmak.

BAŞVURULAR:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu personel alımı ilanı 27 ocak 2020 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularını en geç 4 gün içerisinde 31 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden aşağıdaki ilan numaraları ile yapılacaktır.

Güvenlik Görevlisi İlan Numarası: 00005372707

Temizlik Görevlisi İlan Numarası: 00005372737

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 09:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

özel güvenliğim sizinle çalışmak isterim

Mehmet özcan eryılmaz
Mehmet özcan eryılmaz - 2 yıl Önce

Yaşım45 özel güvenlik kartım var 45 yaşındayım 18 yıl akaryakıt pompa tamirciligi yaptım şu anda iskurda çalışiyorum tokat bölgesinde sizlerle çalışmak isterim

Mehmet özcan eryılmaz
Mehmet özcan eryılmaz - 2 yıl Önce

Yaşım45 özel güvenlik kartım var 45 yaşındayım 18 yıl akaryakıt pompa tamirciligi yaptım şu anda iskurda çalışiyorum tokat bölgesinde sizlerle çalışmak isterim