En Az İlkokul Mezunu Üniversitelere 56 Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alınıyor

İŞKUR aracılığı ile kamu üniversitelerine personel alımı için ilan yayımladı. hafta başı ile gelen ilanlara göre 56 farklı kadro ile personel alınıyor.

En Az İlkokul Mezunu Üniversitelere 56 Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alınıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 11 Kasım 2019 tarihi itibari ile gelmiş olan kamu ilanlarına göre kamuya farklı pozisyonlarda personel alımları yapılırken bşr yandan da Kamu Üniversiteleri bünyelerine işçi personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. İlanlara, Normal, Engelli, Eski Hükümlü veya TMY kapsamında olan adaylar'da başvuru yapabilecekler.

HANGİ ÜNİVERSİTELER HANGİ KADRODA ALIM YAPACAK?

 1. Hitit Üniversitesi: 3 Temizlik Görevlisi ve 1 Engelli temizlik Görevlisi alınacka.
 2. Bartın Üniversitesi: 11 Güvenlik Görevlisi, 10 Temizlik Görevlisi, 2 Eski Hükümlü veya TMT kapsamında temizlik Görevlisi ve 1 Engelli temizlik görevlisi alnacak.
 3. Akdeniz Üniversitesi: 3 temizlik Görevlisi
 4. Erciyes Üniversitesi: 9 Temizlik Görevlisi ve 17 Güvenlik Görevlisi alınacak.

Bu kapsamda 4 farklı kamu üniversitesi toplamda 56 kişilik kadro ile Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına personel alımı yapacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 • Türk vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
 • Görevini  devamlı yapmaya engel olabilecek bir hastalığı olmamak.
 • Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.
 •  İlan edilen kadrolara başvuru sonucunda atamaya hak kazanan adaylar,4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek olup 2 (iki) ay deneme süresi uygulanacaktır.
 • Engelli ve Eski hükümlü olan adaylar için durumnu gösterir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Üniversitelerin personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektornik ortamda veya İŞKUR il müdürlüklerine gerçekleştirebilirler. Buna göre adaylar başvurularına 11 kasım 2019 tarihi itibari ilanların yayımlanması ile birlikte başladılar ve en geç 15 Kasım 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İlgili sayfada İŞYERİ ÜNVANI yazan kısma ilgili üniversitenin adını yazarak ilanlara ulaşabilir ve şartları taşımanız durumda başvuru yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 16:09
YORUM EKLE