En Az İlköğretim Mezunu, 1125 KPSS'siz Personel Alımı TYP İlanı!

Kamu kurumlarına TYP ile KPSS'siz personel alımı ilanları açıklandı. Hangi illerde toplum yararına programı kapsamında istihdamlar yapılacak? Başvuru şartları neler ve tüm detaylar haberde.

En Az İlköğretim Mezunu, 1125 KPSS'siz Personel Alımı TYP İlanı!

AÇSHB üzerinden İŞKUR e-şube portalı aracılığı ile gerçekleşen KPSS'siz personel alımı şekillerinden bir tanesi de Toplum Yararına Programı kapsamında yapılan alımlardır. Bu kapsamda Türkiye genelinde okullara hastanelere, Belediye Başkanlıklarına, İl Özel İdaresi Kurumlarına ve bir çok kamu birimine geçici sürede istihdamlar yapılmaya devam edilmektedir. İŞKUR Ağustos Toplum Yararına Programı son ilanları da açıklandı. Bu ilanlarda toplamda 1125 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları şu şekilde açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Yaş şartı; En az 18 yaşını doldurmuş olmak, 19 yaşından gün almak,
Eğitim Şartı; En az ilköğretim mezunu olmak,
SGK'dan herhangi bir emeklilk yada malullük aylığı almamak gerekmektedir.
Daha önce kendi kusurundan dolayı İŞKUR'dan çıkartılmamış olmak,
İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, 
Örgün bir öğrenime devam etmiyor olmak (Açıköğretim öğrencileri hariç)

ALIM YAPILACAK İLLER VE KADROLAR;

Adaylar uygulama alanlarında çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi kadrosunda görevlendirilecekler. Giresun ilinin, Güce, Doğakent, Çamoluk, Yağlıdere, Bulancak, Merkez, Dereli, Eynesil, Piraziz, Keşap, Alucra, Şebinkarahisar, Espiye, Çanakçı, Tirebolu ve Görele ilçeleri ile Ağrı Merkezde bulunan kamu kurumlarında görevlendirilecekler. Ağrıda Belediye Başkanlığına, Diğer il ve ilçelerde ise Valilik Yazı işleri Müdürlüğüne ve Köylere Hizmet Götürme Birliği kurumlarına yapılacak.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Adaylar başvurularını İŞKUR e-şube portalı üzerinden ve İŞKUR hizmet birimlerinden, Alo 170 hattı üzerinden yapabileceklerdir. Bu kapsamda İŞKUR'a kayıt olmak ardından TYP arama sayfasına gelerek arama butonuna basmak yeterli olacaktır.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE