DSİ Kamu Personeli Alımı Başvuruları İŞKUR'da Başladı! Kadro Dağılımı ve Şartlar?

Türkiye İş Kurumu üzerinde Devlet Su İşleri 500 Personel Alımı ilanı yayımlandı. Alım yapılacak kadrolar nedir? Şartlar nedir? İşte ilan hakkında detaylar.

DSİ Kamu Personeli Alımı Başvuruları İŞKUR'da Başladı! Kadro Dağılımı ve Şartlar?

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre kamuya memur ve personel alımları yapılmaya devam ediyor. 05 Kasım 2019 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Devlet Su İşleri genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda 500 kişilik boşluk ile personel alımı yapacağını ilan etti. İŞKUR ile gelen duyuruya göre personel alımı başvuruları başladı ve 6 günlük bir süre ile başvurular sona erecek. İşte İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında kadro dağılımı ve başvuru şartları hakkında detayları aktaracağız.

ALIM YAPILACAK KADROLAR?

 1. Greyder Operatörü 5
 2. Dozer Operatörü 27
 3. Eksvatör Operatörü 112
 4. Yükleyici Operatörü 6
 5. Ağır Vasıta Ustası 53
 6. Motor Ustası 14
 7. Demir Kaynak ustası 21
 8. Oto Elektrik Ustası 14
 9. Ağaç İşleri Ustası 11
 10. Çarkhane Ustası 13
 11. Döşeme Ustası 2
 12. Kaporta Ustası 10
 13. Boya Ustası 7
 14. Tesisat Elektrik Ustası 2
 15. Sondaj İşçisi 23
 16. Ağıs Vasıta Şoförü SRC 4 belgeli 40
 17. Ağıs Vasıta Şoförü SRC 5 belgeli 65
 18. Treyler Operatörü 12

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alım ilanına başvuru yapacak adayların öncelikle belirtilen bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda,

 • İlanın yayımlanmasından en az 3 yıl önce alınmış Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge sahibi olmak,
 • Alım kadrosu sınıfı belgesine veya bu belgeye eşdeğer belgeye sahip olmak,
 • Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak,
 • Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu alabilecek durumda olmak,
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak,
 • İlanın yayımlandığı tarih itibariyle 3 yıl süreyle çalıştığını belgelendiren; SGK’dan hizmet bildirim cetveli dökümüne sahip olmak,
 • İlan tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak,
 • En az lise mezunu olmak,

BAŞVURULAR BAŞLADI!

DSİ 500 personel alımı başvuruları ilanın İŞKUR üzerinde 05 Kasım 2019 tarihi itibari ile başlamasının ardından başladı ve adaylar başvurularını en geç 6 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden yapılacak olup adaylar başvurularını en geç 11 Kasım 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ADIMLARI:

Başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak. Bu kapsamda aşağıdaki adımalrı takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

1. Adım: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx ilgili bağlantı açılarak üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız.

2. Adım: İŞYERİ TÜRÜ kısmını KAMU seçiniz.

3. Adım: İŞYERİ ÜNVANI kısmında DEVLET SU İŞLERİ yazarak ARA butonuna tıklayınız ve ilgili ilanlara ulaşarak başvuru yapmak istediğiniz pozisyona başvuru yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakan Ulus
Atakan Ulus - 2 yıl Önce

DSİ bir kere su ürünleri mühendisliğinden al 12 yıl oldu be