DSİ Kamu Personel Alımı İŞKUR'da Yayımlandı! KPSS 60 Puan

Devlet Su İşleri personel alımı için ilan yayımladı. İŞKUR ile gelen ilana göre En az 60 KPSS ile Lisans mezunu kamu personeli alımı yapılacak.

DSİ Kamu Personel Alımı İŞKUR'da Yayımlandı! KPSS 60 Puan

Türkiye İş Kurumu 24 Haziran 2022 tarihli personel alımı ilanlarını yayımladı. İlanlar içerisinde Devlet Su İşlerinin personel alımı ilanı da yer almaktadır. Söz konusu ilanlara göre DSİ bünyesine kamu personeli alımı yapacak. KPSS Puanı ile yapılacak alımlarda adayların belirtilen bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere İlanların detaylarını aktarcağız.

DSİ Bağlı Sulama Birliklerine Kamu Personeli Alınacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüklerine bağlı olan Sulama birlikleri bünyelerindeki eksikliği gidermek üzere kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. Mühendis kadrosunda personel alımı gerçekleştirilecek olup Sadece Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca söz konusu alımlar iki farklı ilde yapılacak.

DSİ Kamu personeli Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • DSİ Kastamonu Sulama Birliği Ziraat Mühendisi Alımı yapacak.
  • DSİ Yeşilırmak Sulama Birliği İnşaat Mühendisi alımı yapacak.

KPSS 60 Puan Şartı Var!

Adayların lisans seviyesindeki ilanlara başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Geçerlilik süresi dolmamış olan Kamu personeli seçme sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

Başvuru Genel ve Özel Şartları Nelerdir?

Başvuru için adayların öncelikle " 18 yaşını tamamlamış olmak, 40 yaşından büyük olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Alım yapılacak ilde ikamet etmek" şartları aranacak.

Ziraat Mühendisi alımı için Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinin ilgili fakültelerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

İnşaat Mühendisi alımı için, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinin Mimarlık Fakültesi,Mühendislik-Mimarlık Fakültesi mezunu olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

DSİ Sulama birliği başvuruları ilanların yayımlanması ile birlikte başlamışlardır. Bu yönde en geç 4 gün içerisinde başvuru yapılmış olması gereklidir.

Başvuru tarihleri: 24 Haziran - 28 Haziran 2022

İş İlanı Numaraları: Ziraat Mühendisi için İş İlan No (00006879399) ve İnşaat Mühendisi alımı için İş İlan No (00006879429) ile başvuru yapılacak.

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mümin Çakar
Mümin Çakar - 1 yıl Önce

Böyle bir ilan bulunmuyor. İşkurda