DSİ İŞKUR Üzerinde 15. Bölge Müdürlüğüne İşçi Alımı İlanı Yayımlandı!

İŞKUR İşçi alımı ilanları yayımlandı. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğüne Engelli ve Eski Hükümlü işçi alımı gerçekleştirilecek. İlan Numaraları ve şartlar haberde.

DSİ İŞKUR Üzerinde 15. Bölge Müdürlüğüne İşçi Alımı İlanı Yayımlandı!

İŞKUR Kamu ilanları yayımlandı. Kamu İŞKUR İlanları kısmında yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre Devlet Su İşleri bünyesindeki eksiliği karşlamak üzere bölge müdürlüğüne işçi alımı yapacak. Farklı kadrolarda işçi personel alımı için Engelli ve Eski Hükümlü adaylar başvuru yapabilecekler. Başvuru süreci başlamış olan ilan için detayları sizlerle paylaşacağız.

DSİ İşçi Alımı Kadro Bilgisi Nedir?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işçi alımları DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü Şanlıurfa birimine gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar Engelli ve Eski hükümlü adaylardan gerçekleştirilecek.

Engelli alımları Puantör pozisyonunda yapılacak olup 1 kişilik kadro için başvuru alınacaktır.  Eski Hükümlü alımlar ise 1 kişilik kadro ile Fotoğraf ve Video Çekimcisi pozisyonunda alım yapılacak.

Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48 . maddesindeki nitelikler aranacak.  Ayrıca özel olarak ise,

18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak,

En az İlköğretim mezunu olmak, 

Engelli adaylar için en az %40 engelli olduğunu gösterir rapora sahip olmak,

Eski Hükümlü adaylar için ise Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ğ) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Eski Hükümlü alım için Dijital Fotoğrafçılık Eğitimi Sertifikası veya İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası, B sınıfı sürücü ehliyeti (en az 3 yıllık)

Engelli alımı için, Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okullarının İşletme, Muhasebe, Maliye ve Adalet bölümünden mezun olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR'da yayımlanan DSİ işçi alımı ilanına başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Başvurularınızı İlan Numarası ile yapabilirsiniz.

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Eski Hükümlü İş İlanı Numarası - 00006684359

Engelli İş İlanı Numaras - 00006684253

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selimaktaş
Selimaktaş - 2 yıl Önce

Egeliyüzdekırk

Hasan pursuk
Hasan pursuk - 2 yıl Önce

İşkur sonucu

Musa Yılmaz
Musa Yılmaz - 2 yıl Önce

Nasıl durum yok