Dev Personel Alımı Başladı! MEB 6132 Aşçı, Yardımcısı ve Fizyoterapist alacak!

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı için ilana çıkmıştı. Başvuru süreci bugün başlamış olan ilan detayları ve kadro dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Dev Personel Alımı Başladı! MEB 6132 Aşçı, Yardımcısı ve Fizyoterapist alacak!

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan perosnel alımı ilanına göre MEB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 6132 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Personel İstihdamı yapacak.

Bakanlık Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4. maddesi kapsamında Sözleşmeli olarak ve KPSS Puanı ile alım yapılacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde başvuru alınacak olup kadro dağılımı şöyle:

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Merkez Teşkilatı:

Bakanlık Merkez teşkilatında görevlendirmek üzere sadece 2 Fizyotrapist alımı yapacak.

Taşra Teşkilatı:

Türkiye Geneli farklı bölgelerdeki birimlerde görevlendirmek üzere 6130 kişilik kadro ile Fizyoterapist, Aşçı ve Aşçı Yardımcısı alınacak. 

Bu kapsamda:

 • 2593 Aşçı,
 • 3279 Aşçı Yardımcısı,
 • 260 Fizyoterapist,

alımı yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

MEB Sözleşmeli personel alımı başvuruları 25 Ekim 2021 tarihi ile başladı. En geç 5 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecek olan başvuru süreci sadece E-Devlet Şifresi ile Online olarak yapılacaktır. Şahsen, Posta veya kargo yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular sadece  Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

6132 Personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle KPSS'den Puan almış olmaları ve 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinin niteliklerin taşınıyor olması gereklidir. Buna göre,

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
 • 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak,
 • Sözleşmeli Fizyoterapist için, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak.
 • Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı) için, Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans veya ön Lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek. Lise mezunları için ise m kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak,

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi,

Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 09:28
YORUM EKLE