Atatürk Orman Çiftliği İŞKUR İle Personel Alımı İlanı Yayımladı

Atatürk Orman Çiftliği İşçi Personel alımı için ilan yayımladı. Eski Hükümlü ve TMY kapsamında işçi personel alımı şartları nedir?

Atatürk Orman Çiftliği İŞKUR İle Personel Alımı İlanı Yayımladı

Atatürk Orman Çiftliği İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacağını bildirdi. 15 kasım 2021 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Atatürk Orman Çiftliği bünyesine a işçi kadrosunda eski hükümlü veya terör mağduru gıda işleme işçisi olarak daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere alınacak 1 (Bir) personel alımı yapacağını bildirdi.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

- Türk Vatandaşı olmak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak.

- Ön lisans gıda teknoloji alanı mezunu olmak.

- KPSS girmiş olmak.

- B sınıfı ehliyet sahibi olmak.

- Gıda işlemede çalışabilecek, bulaşıcı bir hastalığının olmaması ve görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.

- Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması.

- Askerlik ile ilişiği bulunmamak. (erkek adaylar için)

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

- Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadele Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ğ) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

- İki yıl gıda üretimi, paketlemesi vb. alanlarda iş deneyimine sahip olmak. (SGK hizmet dökümü ile belgelemek)

- İşe alınacak işçinin deneme süresi 2 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olması halinde iş akdi bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İŞKUR üzerinde 15 kasım 2021 tarihinde başlayan başvurular en geç 19 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirecekler.

YORUM EKLE