28 Eylül İŞKUR Kamu Grubu Personel Alımı İş İlanları Yayımlandı!

Kamu Grubu personel alımları İŞKUR'da başladı. Yayımlanan ilanlara göre Sahil Güvenlik, Öğretmenevi ve Sınır Kontrol Noktası müdürlüğü personel alınacak.

28 Eylül İŞKUR Kamu Grubu Personel Alımı İş İlanları Yayımlandı!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış Kamu Grubu personel alımı ilanlarına göre farklı kadrolarda alım yapılacak. Bu kapsamda İŞKUR 28 Eylül 2020 tarihi itibari ile farklı kamu kurumlarına alım yapılacak. Başvuru süreci başlamış olan kamu personeli alımı ilanlarına göre alım kadrolarını ve kurumlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

28 EYLÜL İŞKUR İŞ İLANLARI:

28 Eylül 2020 tarihi itibari ile yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre, Sahil Güvenlik Komutanllığı, Öğretmenevine ve Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü personel alınacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun Hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak ve İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarı ile mezun olmuş olmak.İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarı ile mezun olmuş olmak.

3. Affa Uğramış olsa bile Devletin Güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklma veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya guruplara ya da terör örgütlere üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırılmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kurumsal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

8. Askerliği ile ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf olmak)

9. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

10. Engelli işçi alımına müracaat edecek adaylar, tüm vücut fonksiyonu kaybının en az %40 oranında olduğunu gösterir yetkili sağlık kuruluşundan alınmış sağlık raporu ile belgelendirilmeleri zorunludur.

BAŞVURULAR:

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan Kamu Grubu personel alımları için başvurular ilanların yayım tarihi olan 28 Eylül 2020 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 4 gün içerisinde tamamlamak zorundadırlar. Başvurular sadece " esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden yapılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat serttaş
Sedat serttaş - 2 yıl Önce

İş arıyorum acil işsizim siz büyüklerinden haber beklemekteyim