2022 Yılı 1844 Hastane Klinik Destek Elemanı Alımı Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı Klinik Destek Elemanı Alımı yapıyor. 2022 yılı 1844 Personel Alımı maaşları ne kadar oldu? Görevleri Nedir? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

2022 Yılı 1844 Hastane Klinik Destek Elemanı Alımı Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı personel alımları devam ediyor. İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilana göre 1844 kişilik kadro ile Klinik Destek Elemanı alımı yapılacak. Hastane'de görev yapacak adaylar için başvurular 21 Mart 2022 tarihine kadar alınacak. Sağlık Bakanlığından gelen ilana en az lise mezunu olan adaylar başvuruda bulunabilecekler. Türkiye Geneli hastanelerde görevlendirilmek üzere Bakanlık bünyesine alınacak adaylar için başvurular sona eriyor. Henüz başvuru yapmayan adaylar Hala İŞKUR üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Peki Hastane Klinik Destek Elemanı alımı başvuru şartları nedir? İŞKUR başvuruları nasıl yapılacak? 2022 yılı Klinik Destek Elemanı maaşları ne kadar oldu? Tüm bu detaylar hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Klinik Destek Elemanı Alımı 80 Şehirde Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile yayımladığı ilanlara göre Klinik Destek Elemanı ( Hastane ) pozisyonunda 80 şehirde 1844 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını ilan etti.

2022 Yılı Klinik Destek Elemanı Alımı Başvuru Tarihleri

Bakanlığın yayımladığı ilan için başvurular Mart ayı içerisinde alınıyor. Bu kapsamda İŞKUR ile yayımlanan ilanlara başvurular 15 - 21 Mart 2022 tarihleri arasında yapılıyor. Sadece Online olarak İŞKUR üzerinden alım yapılmaktadır.

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

İŞKUR yapılan başvurularda genel olarak " T.C. Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 40 yaşından büyük olmamak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak" şartları aranacak.

Klinik Destek Elemanı ( Hastane ) Alımı Özel Şartları:

- Ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanı - Hemşire yardımcılığı, Ebe yardımcılığı, Sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak şartı aranacak.

Klinik Destek Elamanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak alımlar için Klinik Destek Elemanı görevleri merak ediliyor. İşte Hastanede görev yapacak personelin Madde Madde Klinik destek elamanı görevleri;

  • Hastanede teknik cihazların bakımı ve kullanım için uygun hala getirme,
  • Hastaların uygun görüldüğü şekilde birimler arası transferini sağlamak,
  • Hastane görevlililerinin ve bir üst seviyedi personelin istediği yasal görevleri yerine getirmek,
  • Sağlık personelinin belirttiği şekilde hastanın bakımını ve temel ihtiyaçlarını karşılamasında yardımcı olmak,
  • Hasta tahlillerini laboratuvarlara götürüp geri getirilmesini sağlamak gibi görevlerden sorumlu olunacaktır.

2022 Yılı Klinik Destek Elemanı Maaşları Ne Kadar?

Hastanede görev yapmak isteyen adaylar ne kadar maaş alacaklarını merak ediyorlar.

Bakanlık bünyesinde görev yapacakların maaşları kesin olarak Bakanlık tarafından iletilmedi. Ancak Özelde çalışan Klinik Destek Elemanı maaşları 4250 TL den başlayıp 8 bin TL ye kadar çıkmaktadır. Kamuda çalışan Klinik Destek Elemanı ise 6250 TL civarında maaş almaktadır.

  • En Düşük Klinik Destek Elemanı Maaşı: 4250 TL
  • En Yüksek Klinik Destek Elemanı Maaşı: 8500 TL
  • Özel Sektörde Ortalama Klinik Destek Elemanı Maaşı: 6000 TL
  • Kamuda Görev Yapan Ortalama Klinik Destek Elemanı Maaşı: 7000 TL

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda sayan can
Seda sayan can - 12 ay Önce

Adıyaman'da 702 kişi başvurusu kabul olmuş ama sadece 4 tane tek klinik destek elemanı (hastane)alımı var bence saçmalık .burada boşuna mı yeni hastaneler yapılıyor.

Gamze krtp
Gamze krtp - 1 yıl Önce

Bu iş ilanı 2023 te hangi tarihte başvuru olucak

Gamze krtp
Gamze krtp - 1 yıl Önce

Bu iş ilanı 2023 te hangi tarihte başvuru olucak yayımlanacak