17 Şehirde KPSS'siz Personel Alımı Temmuz TYP İlanları ile Başvuru Yapılabilecek!

Çalışma Bakanlığı İŞKUR işçi ve toplum yararına programı personeli alımı ilanı açıklandı. KPSS'siz personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen Temmuz TYP alımı adayları başvuru detayları haberde.

17 Şehirde KPSS'siz Personel Alımı Temmuz TYP İlanları ile Başvuru Yapılabilecek!

17 Şehirde Kamu Kurumuna KPSS’siz Toplum Yararına Programı Personel Alımı İlanı Açıklandı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İŞKUR portal üzerinden başvuruları gerçekleştirilen KPSS personel alımı ilanlarından bir tanesi de toplum yararına programı alımlarıdır. Temmuz TYP alımı ilanlar açıklandı. 17 şehirde İl Kültür ve Turizm müdürlükleri ne binlerce personel alımları gerçekleştirilecek. Adaylar liste ya da kura yöntemi ile göreve başlayacaklar.  İŞKUR'dan hangi illerde personel alımı ilanları açıklandı başvuru şartları nedir?

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK VE BAŞVURU ŞARTI NEDİR?

Osmaniye ili Kadirli, Erzincan merkez, Kırşehir merkez, Kahramanmaraş merkez, Kars Merkez, Balıkesir merkez, Niğde, Trabzon Ortahisar, Eskişehir, Adıyaman, Aksaray, Mersin Akdeniz, Burdur, Konya, Yozgat Manisa ve Çorum İllerinde onlar yapılacak. Adayların başvuruda yaş şartında 18 yaşını doldurmuş olmaları istenmektedir. Örgün bir öğrenime devam etmiyor olmak. Açıköğretim öğrencileri Bu anlamda başvuru yapabileceklerdir. Diğer başvuru şartlardan bir tanesi ikamet şartıdır. Adaylarının alım yapılacağı ilde ya da ilçede ikametgah etmiş olmaları ve görev aldıklarında ikamet edebilecek durumda olmaları gerekmektedir. Hangi uygulama alanlarında personel alımı gerçekleştirilecek. Bunlardan bir tanesi çevre temizliği, restorasyon ve kültürel mirasın korunması, çevre temizliği uygulamalarında görevlendirilecekler.

SON BAŞVURU TARİHİ;

Başvuru son tarihi nedir? Adaylar başvurularını İŞKUR e-şube portalından ya da ALO 170 hattı ile gerçekleştirebilecekler. Şahsen müracaat etmek isteyen adaylar için İŞKUR 81 il genelinde illerde oluşturduğu şubelerinden ilçelerde oluşturduğu hizmet birimleri aracılığıyla başvuru yapabileceklerdir. Son başvuru tarihine gelince her ilan için başvuruların son günü farklı tarihlerdir. Bazı ilanlar 8 Temmuz'da, bazıları 10 Temmuz, 11 Temmuz, 12 Temmuz ne kadar devam edecektir. Adayların son gününden önce başvuru adımlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 07:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Filiz yanık
Filiz yanık - 3 yıl Önce

ÖGG yim kamuda çalışmak istiyorum devlet bünyesinde çalışmak önemli benim için