Başkan Erdoğan’ın açıklaması ile birlikte kadroya geçen taşeronişçilerve kamuda çalışanlarına bayram öncesi 2019 yılının ikinci tediye ödemeleri bugün hesaplara yatacak. 13 günlük tediyelerin bayramdan önce işçilerin hesaplarına yatması ile birlikte çalışanlar ile işçiler bayrama daha rahat girecek. Bunun yanı sıra birtakım şartlar sebebi ile tediye ödemesinden yararlanamayanlar ise tepkili.

İkinci Tediye Ödemeleri Bugün Başlıyor

Yılın ilk ayı sorası Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile açıklanan ilave tediye kararı akabinde ilk ödemeler 31 Ocak ödenmişti. İlave ikinci tediye taksitlerinin ise bayramdan önce ödenerek çalışanların daha rahat bir bayram geçirmesi hedeflenmişti. Bugün itibari ile hesaplara yatmaya başlayacak olan ödemelerde işçi ve kamu çalışanlarına ödenecek miktarlar ise şu şekilde.

Her ne kadar ödemeler bugün gerçekleşse de ikramiyeden yararlanacak olan işçilerin 2 Nisan 2018’de taşeron şirketlerden genel idarelerde kadroya geçmesi gerekiyordu bunun yanında yine belediye şirketlerine geçiş yapan işçiler de yine ilave tediye hakkından yararlanamıyor. Taşerondan kadroya geçmesine rağmen belediye şirketleri bünyesinde çalışmakta olan kamu işçileri tediye ödemesinden faydalanamıyor olması bu birçok işçi ve kamu çalışanının duruma tepkili olmasına yol açtı.

Editör: TE Bilisim