2021 yılının üçüncü kabine toplantısı ne zaman yapılacak diye meraklı bekleyiş devam ederken sonunda ilgili konu hakkında resmi bir açıklama yapıldı ve yeni kabine toplantısının ne zaman olacağı belirtildi. Bilindiği üzere kabine toplantılarında önemli başlıklarda açıklamalar yapıldığı için vatandaşlar için önem arz etmektedir. Peki yeni kabine toplantısı ne zaman olacak? Kabine de neler konuşulacak? İşte vatandaşların merakla beklediği hususları açıklıyoruz.

Yeni Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 2021 yılının üçüncü kabine toplantısı 17 Şubat 2021 Çarşamba günü yapılacak. Yine toplantının 16.00 - 18.00 arasında başlaması ve 20.00'a kadar sürmesi 20.00 - 21.00 arasında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara yeni hususların bilgisinin verilmesi bekleniyor.

Masada Ne Var?

Masada ilk olarak kısıtlamaların esnetilmesi kararı olacak. Bilindiği üzere virüsün azalması ile birlikte kısıtlamaların kademeli olarak azalacağı belirtilmekteydi. Sağlık Bakanlığından yapıla açıklama da koronavirüs tablosunda istenilen seviyeye geldiği belirtilmişti. Eğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onay verirse kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılacak. İlk olarak hafta içi saatin kalkması, hafta sonu ise tek gün yasağın olması ön görülüyor.

Kısıtlamalardan esnafın iş yapabilmesi için uzun zamandır kapalı olan restoran, kafe, oyun salonların, eğlence merkezleri vb. gibi işletmelerin kademeli olarak açılması bekleniyor.

Masada yine MEB'de yüz yüze eğitim, üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak. Sürecin değerlendirmesi yapılacak. 2021 yılında toplam atamanın kurumlara göre dağılımı üzerinde çalışma yapılacak, yine aşılanma süreci - aşı alım sözleşmesi ve aşılanma hızı gibi konularda masada değerlendirilecek olan başlıklardan olacak.

Editör: TE Bilisim