Soylu Jandarma Alımını Açıkladı! JÖH Alımı Olacak Mı?

İçişleri Bakanı SOYLU Jandarma alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.Jandarma alımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan SOYLU adaylara müjdeyi verdi.

Soylu Jandarma Alımını Açıkladı! JÖH Alımı Olacak Mı?

23 Eylül 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve Polis Akademisi ve Jandarma ile Sahil Güvenlik Akademisinin yaptığı Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı’naİçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu da katılmış olup özellikle ülke asayişi ve askeri personel alımına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Kolluk kuvvetlerinin insan kaynakları yönetiminin bilimsel bir çerçevede irdelenmesi, gelecekte ihtiyaç duyulan insan kaynakları yönetimine ilişkin projeksiyon sunulması amacıyla düzenlenen çalıştay iki gün sürecek.

Soylu Jandarma Alımını Müjdeledi

İlgili Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı kapsamında açıklamalarda bulunan Soylu “Türkiye genelinde karakollarda çalıştırılacak. Güven masalarında vatandaşların sorunlarını dinleyecek, onların sıkıntılarını değerlendirip gerekli işlemlerin hızlı şekilde yapılmasını sağlayacak polisler 2020 yılında eğitimlerini sonlandıracak ve göreve başlayacak.” İfadelerini kullanırken aynı zamanda jandarma için de aynı güven masalarının da kurulacağını ve bu masalara personel alımının gerçekleştirileceğini açıkladı.

2019 Sonuna Kadar JÖH Alımı Olacak Mı?

2019’un sonuna yaklaşırken en çok alım yapan kurum İçişleri Bakanlığı olmakla birlikte hem Emniyet Genel Müdürlüğü hem de Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen alımlarda adayların merakla beklediği bir diğer askeri personel alım ilanı da JÖH’lere aittir. Buyıl sonuna kadar 27 bin personel alımı yapmayı hedefleyen Jandarma Genel Komutanlığı, subay, uzman erbaş, astsubay ve JÖH alımlarını sürdürecek fakat bu kadrolara yapılacak olan alımını yanı sıra aynı zamanda sivil memur kadrosunda da alım yapması bekleniyor. Bakan Soylu tarafından yapılan son açıklamada da jandarmaya personel alımı yapılacağı ifade edilmiş olup bu kapsamda JÖH ilanı da yapılması muhtemel alımlar arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer kadayif
Abuzer kadayif - 3 yıl Önce

Bu Mart'ta astsubaylığa girmeyen kafama sokam

Mağdur
Mağdur - 3 yıl Önce

He he o 10.000 polis alımı olacak diye verdiğiniz sözden belli

aziz eraslan
aziz eraslan - 3 yıl Önce

koruculuktan uzmanliga geçiş hakki artik varmi

Yasin ceylan
Yasin ceylan - 3 yıl Önce

Bakanımızın polislik hakkında verdiği vaatler ne oldu. On lisans da puanın düşmesi ve renk körlüğü muhabbeti

Melek
Melek - 3 yıl Önce

Lise mezunu KPSS şartı 50 olsun

Melek
Melek - 3 yıl Önce

Şartlar aynı kalsın değiştirmeyin lütfen

Melek
Melek - 3 yıl Önce

Şartlar aynı kalsın değiştirmeyin lütfen

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Yeni basvuru olup alinacak olan mi yoksa marttaki basvurudan mi alinacak