Lise Mezunu Olan Adaylara Bekçi ve JÖH Olma Şansı! Jandarma ve EGM Başvuru Şartları?

Lise mezunu olan adaylar için Müjde! Son dönemlerde yayımlanmış olan ilanlara göre Lise mezunu uzman erbaş ve çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak. İşte şartlar ve detaylar haberimizdeki gibidir.

Lise Mezunu Olan Adaylara Bekçi ve JÖH Olma Şansı! Jandarma ve EGM Başvuru Şartları?

Son dönemlerde Seçimler öncesi yeni ilanlar yayımlandı. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü ve jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için toplamda 30 bin 187 kişi alacaklar. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu iki ilan içinde ufak araştırmalar yaparak en kısa ve net bir şekilde detayları sizlere haberimizde paylaşıyoruz.

LİSE MEZUNLARINA MÜJDE!

Yayımlanan Bekçi Alımı ve uzman erbaş alımı için adaylardan en az lise mezunu olmak şartı aranıyor. Bu sebeple Lise mezunu olan adaylar bu ilanlara başvuru yapabilirler. Ancak lise mezunu olmak yetmiyor ve EGM ile jandarmanın aradığı diğer niteliklerinde taşınması gerekiyor.

EGM 8 BİN 187 BEKÇİ ALIM İLANI:

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine 8 bin 187 kişilik boş kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacağını belirtti. Bu yönde 2019-1 ve 2019-2 kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı ve bu kılavuzlarda adaylarda aranacak şartlar ve başvuru tarihleri açıklandı.

Adaylardan aranan Şartlar Nedir?

Bekçi alımı için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, beden Kitle İndeksi 18 ile 27 arasında olmak, başvuru yapılacak il için en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, Askerliğini yapmış olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Toplumunda kötü şöhretli olarak bilinmemek, Memuriyete engel durumu olmamak, Silah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Emniyet teşkilatı tarafından belirtilen sağlık şartlarını taşımak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Başvuru tarihi itibari ile siyasi parti üyeliği bulunmamak ve yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Bekçi alımı için başvurular, 18 mart 2019 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 01 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını sadece https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. Bekçi alımları ile ilgili detaylara ulaşmak ve başvuru kılavuzlarını inceleyerek başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

EGM Polis Akademisi Başkanlığı 8 Bin 187 Bekçi Alım İlanı

JANDARMA 22 BİN UZMAN ERBAŞ ( JÖH ) ALIMI:

Jandarma genel Komutanlığı yayımladığı ilana göre 22 bin kişilik boşluk ile uzman Erbaş ( komando ve asayiş ) alımı yapacak. Bu yönde adayların JÖH olma şansı var ve jandarma yayımlamış olduğu kılavuzda tüm detayları adaylara aktardı. uzman Erbaşlık sınavına toplamda 40 bin kişi alınacak olup bunun yarısı KPSS 50 puan şartı ile ve diğer yarısı KPSS puan şartı aranmadan veya KPSS ye girmemiş olan adaylardan oluşacak.

Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Jandarma uzman erbaşlık için adaylardan, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 20 ile 27 yaşları arasında olmak, Askerlik yapmak şartı aranmıyor anca hala görev yapan adayların birlik komutanlıklarından düzenlenecek nitelik belgesinden en az 80 puan almış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe Elverişli Değildir raporu alarak terhis edilmemiş olmak, Askerliğini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş hemde 27 yaşından gün almamış olmak, En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak, TSK, Jandarma Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtilen sağlık şartlarını taşımak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Jandarma genel komutanlığına ön başvurular 19 mart 2019 tarihinde başlamış olup en geç 04 nisan 2019 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar ön başvurularını sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden „„Personel / öğrenci alım başvuruları ve sonuçları‟‟ kısmından yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. İlan Hakkında Detaylara ulaşmak için, başvuru kılavuzu ve başvuru ekranına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 08:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

Ozan bey en az lise mezunu diyor sadece lise mezunu demiyor yani lise üstü mezunlar hepsi müracaat edebilir

Ebru atar
Ebru atar - 4 yıl Önce

Bayan alın bayannnn lise mezunu KPSS şartı olmasın Allah rızası için bizlerinde ihtiyacı var

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Şimdi askerlik şartı yok mu peki lise mezunlarına anlamadım

Mustafa mete
Mustafa mete - 4 yıl Önce

Uzmanlikta yasi yukseltsinler

Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Bayanlar ölsün mü simdi olamaz mı bir kadın PÖH lise mezunu polis almiyorsunuz bari PÖH alın Allah için

Yasin yasin
Yasin yasin - 4 yıl Önce

31 yaşın uzerindekiler ölsün mü ?Görüyoruz bazinuzman ları konuşmaktan aciz anasının babasının avutamadigini devlet baba avutuyor türkiye. .burası torpilinolan giriyor ne de olsa

Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Yüksek lisans mezunuyum ne polis ne asker ne bekçi olamıyorum. Ama lise mezunları her alanda önü açık maşallah. Yazık eğer akp ye oy verirsem giyotinle cezalandırsınlar beni.

Turgay caran
Turgay caran - 4 yıl Önce

İlkokul olmuyormu

sago
sago @Turgay caran - 4 yıl Önce

olmuyor