Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Duyuru! Uzman Erbaş Alımı Atama Duyurusu Yapıldı

Jandarma Genel Komutanlığından Uzman Er ve Erbaş alımları ile ilgili duyuru geldi. Uzman Erbaş atama duyurusu ile ilgili detaylar haberimizdedir.

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Duyuru! Uzman Erbaş Alımı Atama Duyurusu Yapıldı

Jandarma Genel Komutanlığı personel temin sistemi internet sitesinde yer alan en son alım Uzman Erbaş Atama Sonuç Duyurusu EnifoçaJ.Komd.Ter.Müc.Ok.K.Lığı Emrine Atanan Sıhhiye Ve Komando Branşlı yapılmıştır. Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığının personel temin ve yetiştirme strateji doğrultusunda ve artan uzman erbaş ihtiyacı olduğunda dolayı başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Jandarma 4. Grup Uzman Erbaş Alımları Ne Zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan 3. grup seçimlerini ekim ayında sona erdirmesi bekleniyor. Bu noktada ekim ayında seçim aşamalarının sona ermesinden sonra kasım ayı sonunda 4. grup duyurusunun gelmesi ve adayların aralık ayında seçim aşamalarına alınması bekleniyor.

Jandarma 25 Bin Alımı Olacak Mı?

Geçtiğimiz yaz aylarında Süleyman Solu, Jandarmanın kuruluş yıl dönümü için düzenlenen etkinlikte hem de öncesinde katıldığı televizyon programında hem 25 bin jandarma alımı için müjde vermiş hem de alım ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu.

Bakan Soylu "Yıl sonuna kadar 16 bin 500 polis daha alacağız. 2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık. Çarşı mahalle bekçisi, toplam sayı 2016'da eskiden kalanlarla 3 bin 520 idi. 2018'de alım işlemleri devam edenlerle 18 bin 500'e çıkardık. Şimdi 7 bin ilana çıktık, 10 bin yeni kadro daha alacağız" şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

2020de alim olacak mi

Rrr
Rrr - 4 yıl Önce

Hep lise bıktık

Taner
Taner - 4 yıl Önce

JANDARMA 4.GURUPTA TÜM ADAYLARI KONTENJANA ÇAGIRSIN