Jandarma 25 Bin Alım Ne Zaman Olacak ?

2019 bitmeden Bakan SOYLU tarafından Jandarma alımları yapılacağı daha önce bildirilmişti. Adaylar 25 Bin Jandarma alımlarının ne zaman olacağını merak etmektedir.

Jandarma 25 Bin Alım Ne Zaman Olacak ?

Geçtiğimiz seneden bu yana birçok adayın merakla beklediği alım haberlerinden biri de Jandarma Genel Komutanlığı’na ait. 2018 yılı içerisinde henüz alımları yapılmayan ve adayların merakla, uzun süredir beklediği Jandarma uzman erbaş alımında en son ağustos ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bir açıklama yapılmıştı. Aradan bir ay geçmesine rağmen ilgili alım ile ilgili olarak herhangi bir açıklama da yapılmadı. Adayların meraklı, uzun bekleyişleri sürerken bu konu ile yaşanan gelişmeler şu şekilde.

Bakan Soylu Ağustos’ta Açıklamıştı

Geçtiğimiz yaz aylarında Süleyman Solu, Jandarmanın kuruluş yıl dönümü için düzenlenen etkinlikte hem de öncesinde katıldığı televizyon programında hem 25 bin jandarma alımı için müjde vermiş hem de alım ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu.

Bakan Soylu "Yıl sonuna kadar 16 bin 500 polis daha alacağız. 2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık. Çarşı mahalle bekçisi, toplam sayı 2016'da eskiden kalanlarla 3 bin 520 idi. 2018'de alım işlemleri devam edenlerle 18 bin 500'e çıkardık. Şimdi 7 bin ilana çıktık, 10 bin yeni kadro daha alacağız" şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Alım İçin Son 3 Ay

  1. ayının da ikinci haftasında Bakan Soylu tarafından müjdesi verilen 25 bin jandarma adayı için alım ilanının yayınlanmasına son 3 kalmış oldu. Her yıl alınacak şeklinde açıklamadan sonra adayların müjdeli haber için bekleyişleri ise halen sürüyor. Adaylar artık ilan için bir açıklama ya da ilanı beklemekte olup ilgili alımın en kısa sürede neticelendirilmesi isteniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELAMİ
SELAMİ - 3 yıl Önce

Jandarma 2019 bitmeden uzman erbaş asayiş ve komando mu alacak bilgisi olan var mı

Recep Yiğit
Recep Yiğit - 3 yıl Önce

Güzel şeyler duyuyorum

Davut Yılmaz Malatya
Davut Yılmaz Malatya - 3 yıl Önce

Korucu alımı be zaman sayın bakanım

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Artık yeni başvuru gelsin

soner
soner - 3 yıl Önce

Orta Okul mezunlarından alın artık yaş esnetilsin

BAYRAM
BAYRAM - 3 yıl Önce

yaş yükseltin biraz ilk okul orta okul alımları yapın

Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

Şu lise diplomasini kaldirir artik o kadar insan var eskilerden onlar giremiyor hersey lise diplomasi olmus kaldirir lütfen

Asker
Asker - 3 yıl Önce

2021 de olur anca bir sürü atama var daha