Türkiye Genelinde İlköğretim Mezunu 47.464 Personel Alımı!

İŞKUR üzerinden 8 Şubat 2020 tarihli kamu ve özel sektör iş ilanlarına göre 47 bin 464 personel alımı yapılacak. Bu alımları bir kısmı kamu kurumlarına diğer kısmı ise özel sektörde gerçekleştirilecek. En çok alım yapılan meslekler haberimizde.

Türkiye Genelinde İlköğretim Mezunu 47.464 Personel Alımı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı Türkiye İş Kurumu üzerinden 8 Şubat 2020 tarihinde Türkiye genelinde 47.464 personel alımı yapılacak. İŞKUR'da yapılacak alımların bir kısmı özel firmalara diğer kamu kurumlarına gerçekleştirilecek.

EN ÇOK PERSONEL ALIMI YAPILAN KADROLAR;

 İŞKUR üzerinden en çok personel alımı yapılan kadroların başında beden işçisi gelmektedir. en az okur yazar düzeyinde 6750 beden işçisi alımı gerçekleştirilecek. ikinci sırada ise satış danışmanı uzmanlığı adına gelmektedir. satış 2114 personel alımı yapılacak. satış danışmanı  kadrosundaki personel alımlarında en az lise mezunu olmak yeterli olacaktır. dayların bu adamlar da bir İş tecrübesi olması mülakatlarda öncelik sağlayacaktır. İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan diğer bir kadro ise makineci  kadrosu dur.  bu alanda 1975 istihdam gerçekleştirilecek. en az okur yazar düzeyinde olmak isteyen ve alımı 1632 olan diğer bir eleman alımı temizlik görevlisi kadrosundadır.   Konfeksiyon işçisi alanlarında 1172 personel istihdam edilecek.

BÜRO MEMURU ALIMLARI;

Büro memuru alımları büro memuru alımlarının incelemek gerekirse;  ön  muhasebeci 927, büro memuru 492, muhasebeci kadrosunda 294, büro işçisi 110, grafiker 101, Sekreter kadrosunda 218 kişi  alınacak.   muhasebe meslek elemanı kadrosunda 174 kişi, Çağrı Merkezi müşteri temsilcisi 784 kişi, paketleme işçisi kadrosunda 358 kişi, depo görevlisi 270 kişi istihdam edilecek. 

İŞKUR kamu memur alımları yanısıra,  sosyal çalışma programı, mesleki eğitim mesleki eğitim kurs, işbaşı eğitim programı, toplum yararına programlar, girişimcilik eğitimi, engelli istihdamı gibi idtihdam şekillerinde personel alımları yapmaktadır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, İŞKUR’a kayıtlıi olmak zorundadır. Adayların İŞKUR e-şube portal üye olmaları ardından işkur internet sitesinden ya da illerde bulunan İŞKUR müdürlüklerinden, hizmet birimlerinden başvuru yapabilecekler. 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE