Toplum Yararına Programı TYP personel Alım İlanları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 Toplum Yararına Programı kapsamında personel alım ilanları için geri sayım başladı. İŞKUR TYP personel alım ilanları ne zaman açıklanacak? Başvurular ne zaman alınmaya başlanacak? İşte detaylar..

Toplum Yararına Programı TYP personel Alım İlanları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye İş Kurumu üzerinden Toplum yararına programları kapsamında personel alım ilanları açıklanacak. Buna göre Şubat ayına günler kala 2020 yılına ait ilk duyurular için geri sayım başladı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR'un istihdam şekillerinden bir tanesi sosyal çalışma programları, kamu memur alım ilanları, kurum dışı işçi alımları, işbaşı eğitim programları, girişimcilik eğitim programları ve TYP alımları şeklinde olmaktadır. 

Toplum Yararına Programları kapsamında temizlik görevlisi, çevre düzenleme görevlisi, bakım ve onarım güvenlik görevlisi, kamusal alt yapının giderilmesi, ağaçlandırma, park düzenleme gibi kadrolarda alımlar yapılmaktadır. MEB'e bağlı okullarda, belediye Başkanlıklarında, İl Özel İdaresi Başkanlıklarında, Hastanelerde ve diğer kamu kurumlarında görevlendirilen typ personelleri başvuruları da işkur üzerinden yapılmaktadır.

Adayların başvuru yapabilmeleri için işkur'a kayıtlı iş arayan olmaları ve yaş şartında en az 18 yaşını tamamlamış olmaları istenilmektedir. Adayların herhangi sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı olmamaları emekli veya malul aylığı almıyor olmaları istenilmektedir. Örgün bir öğrenime devam eden adaylarda başvuru yapamayacaktır.

KURA İLE PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Başvuru yapacak adaylar için KPSS şartı aranmıyor. Göreve başlayacak olan personellerin tespiti için noter kurası, liste yöntemi yapılacaktır. Katılımcıların maaş imkanlarında ise asgari ücret alacaklardır. 

2020 TYP ALIM İLANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Son olarak 2019 yılı sonunda açıklanan typ alım ilanlarının ardından yeni yıl ile birlikte 1 aydır sürededir toplum yararına programı alımı bekleniyor.  Bu konuda yeni gelişmeleri ve resmi açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için TYP ilanları İnstagram grubumuza katılabilirisiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamile can
Kamile can - 2 yıl Önce

Hadi artık beklemekten gözlerimiz yollarda

Elif altun
Elif altun - 2 yıl Önce

Edirne typ nezaman alım olcak müftülük icon