Taşeron İşçilerin Maaşına Temmuz’da Zam Yapılacak Mı?

Taşeron İşçilerin Maaşına Temmuz’da Zam Yapılacak Mı? Haber hakkında son dakika gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Taşeron İşçilerin Maaşına Temmuz’da Zam Yapılacak Mı?

Özellikle son zamanlarda ülke gündemini ilgilendiren konuların başında yer alan taşeron işçilerin özlük hakları konusunda birçok işçi yaşanan gelişmeleri merakla takip ediyor. 4/D kapsamında kadroya geçen işçilerin ise merak ettiği bir diğer konu ise özlük haklarındaki gelişmeler ve zam konusu olarak yer alıyor. Buna göre hükümet tarafından yapılacak olan temmuz ayı zammından ise kendilerinin de yararlanıp yararlanamayacakları merak konusu olmaktadır. Kanuna göre kadroya geçmeleri ile birlikteiş güvencesine sahip olmakta ve bunun bir sonucu olarak ise maaşlarında bir artış görülmesi gerekiyor. Peki taşeron işçiler temmuz zammından yararlanacaklar mı, detaylar haberin devamında yer alıyor.

Yaklaşık 450 bin taşeronun bulunduğu ülkemizde halen işe alım süreci devam etmekte iken bu hakkı 4/ 4 ile elde eden işçilerin özlük hakkı konusunda ise detaylar gelmeye başladı. Daha önce işçiler için öngörülen 4+4 zammın yanı sıra talep edilen enflasyon farkı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmuştu. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından sunulan teklifte çerçeve protokol temmuz ayında imzalanacak. Teklifin kabul edilmesi doğrultusunda özellikle kamuda çalışan tüm işçilere brüt 300 lira zam, ilk 6 ayda %15 ve iki, üç ve dördüncü aylarda ise 3 puan refah payı sunulmuştu.Kamuda çalışan taşeron işçiler için bu tekliften yararlanmak mümkün iken diğer taşeron işçilerin bu haktan yararlanmalarına dair henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 13:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet UYGUN
Mehmet UYGUN - 4 ay Önce

Üniversite mezunu işçiler memur olarak değerlendirilmeli saygılar sunuyorum

Belediye şirketleri
Belediye şirketleri - 4 ay Önce

Belediyelere kadro verilmedi tediye enflasyon farkı kadro istiyoruz geçinemiyoruz kadrolu daimi bir işçinin haklarını alamuyoruz eşit işe eşit maaş eşit haklar istiyoruz