Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Açıklandı Sonuç Sorgulama Ekranı!

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı noter kurası sonuçları açıklandı. 8 Nisan 2020 tarihli kuralar İstanbul Ankara İzmir gibi Büyükşehirlerde ve bir çok ilde yapılarak sonuçlar Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Sonuç ekranı

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Açıklandı Sonuç Sorgulama Ekranı!

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı kura sonucu!

Türkiye İş Kurumu aracılığı yapılan alımlarda temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve aşçı kadrolarında başvurular alındı. 780 Bin'e yakın başvuru olan Sağlık Bakanlığı hastane ve sağlık birimlerinde görevlendirilmek üzere yapılacak istihdamlarda kazanan adayların isimleri ve yedek isim listesi açıklandı.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

1-26 ildeki kuralardaki sonuçlara erişmek için Başvuru sonuc.saglik.gov.tr adresine giriş yapınız.

https://iscisonuc.saglik.gov.tr/Giris.aspx

2-T.C. kimlik numarası, baba adı ve doğum tarihini girerek ben robot değilim sekmesine işaretleyiniz.

3- Sonuç ekranında asıl ve yedek listede bulunan adayların isimleri yer almaktadır.

9 NİSAN KURA YAPILACAK İLLER;

9 Nisan cuma hangi illerde kura yapılacak? Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat, Gümüşhane, Iğdır, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Bursa, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Isparta, Karabük, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Malatya illerinde kura gerçekleşecek.

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden geçtiğimiz gün yapılan kura tarihleri açıklamasında kuraların iki gün içinde tamamlanacağı açıklandı. 9 Nisan cuma günü yukarıdaki belirtilen illerde kura sonuçları 9 Nisan saat 20:00'da açıklanacak. Bugün yapılan noter huzurundaki kuralar için Bakanlık Merkez, Ankara, İstanbul Adana, Van, Zonguldak, Kütahya, Siirt, Hakkari gibi illerde kuralar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 2 yıl Önce

Biri bana yardım etsin sonuçları ögrenemiyom nasıl ögrenecem işçi alım suçlarını

Recep
Recep - 2 yıl Önce

21.yedek ne demek

Cesaretesra
Cesaretesra @Recep - 2 yıl Önce

Gitmeyenler olursa 1. Yedekten başlar