Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kurası Ne Zaman Yapılacak? Maaşlar Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı için kura çekim tarihi açıklandı. Başvurusunu tamamlayan adaylar için detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kurası Ne Zaman Yapılacak? Maaşlar Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz hafta yayımladığı ilana göre Türkiye geneli hastanelere 14 bin kişilik kadro ile işçi alımı yapacağını belirtmişti.Başvurularını İŞKUR üzerinden 30 Mart 2020 tarihinde tamamlayan adaylar artık noter kurasını beklemeye başladılar. Ayrıca Bakanlık alım yapılacak kadrolar için alınacak maaş durumunuda açıkladı. İşte detaylar.

14 BİN İŞÇİ ALIMI KURASI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı ilanını 26 Mart 2020 tarihi itibari ile yayımladı ve başvurular 30 Mart 2020 tarihine kadar alındı. Bu yönde Sağlık Bakanlığı Kura Çekimi 8 Nisan 2020 tarihinde Ankara'da Noter Huzurunda 09:00 ile 18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Kura çekimi İŞKUR başvuruları alınarak nihai liseteye göre yapılacaktır.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir. Öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir.

MAAŞ NE KADAR OLACAK?

Sürekli işçi kadrolarına yerleşen adaylar, yasal asgari ücret ile göreve başlatılacaktır.

Kura Çekiminden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını İndirebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet kumaş
Mehmet kumaş - 7 ay Önce

Trabzon OF Devlet Hastanesin de temizlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum. İki çocuğum var, okula gidiyor. İşsizim ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim