Kamuya TYP ile 9 Şehirde İşçi Personel Alımı Yapılacak!

İŞKUR aracılığıyla yürütülen TYP kapsamındaki işçi alımlarında 9 farklı şehirde kamu kurumlarına yönelik ilanlar yayımlanmış ve başvuruları alınmaya başlamıştır...

Kamuya TYP ile 9 Şehirde İşçi Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarına, İŞKUR üzerinden TYP ile işçi alımları yapılacaktır. Uzunca süre önce müjdelenen ve kısa bir sürenin ardından hayata geçirilen Toplum Yararına Program (TYP) projesiyle; kamu kurumlarındaki geçici süreli işçi alım ilanları yayınlanıyor ve vatandaşların geçici süreli de olsa iş sahibi olmaları sağlanıyor. Bu ilanlara başvuru yapan ve işe alınan kişiler, kamuda farklı görev alanlarında geçici süreli (3-6 ay) olarak istihdam ediliyorlar. Toplum Yararına Program için başvurular İŞKUR üzerinden alınıyor ve yine ilanlar da buradan duyuruluyor.

KAMUYA 9 İLDE FARKLI KURUMLAR İÇİN TYP İLE ALIMLAR YAPILACAK!

TYP ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Yayımlanan bu ilanlarla beraber 4 bine yakın TYP işçisi alımı da kamuoyuna duyuruluyor. 9 farklı şehirde yapılan TYP ile işçi alımlarında, farklı şehirlerden farklı kurumlar bünyesine geçici süreli işçi alımları gerçekleştiriliyor.

HANGİ ŞEHİRLERE ALIM YAPILIYOR?

Yayımlanan duyurular ve açık ilanlar göz önüne alındığında İzmir, Osmaniye, Şanlıurfa, İstanbul, Kastamonu, Bilecik, Zonguldak, Rize, Muş illerimiz için TYP alımları yapılacaktır.

HANGİ KURUMLARA ALIM YAPILIYOR?

Yayımlanan ilanlarda belediyeler, üniversiteler, il özel idareli, AFAD, il sağlık müdürlükleri, il ve ilçe müftülükleri, aile il müdürlükleri gibi kurumlar için alımlar yapılmaktadır.

BAŞVURU TARİHLERİ VE BAŞVURU ŞEKİLLERİ

Bazı ilanların başvuru tarihinin sonlanmasına az bir zaman kalmış olsa da daha çok sayıda ilan bulunmakta ve başvuruları alınmaktadır. Bu ilanlara erişim sağlamak ve başvuru yapmak için İŞKUR açık iş ilanları sayfasını ziyaret ettikten sonra TYP ile sorgulama alanına gidebilirsiniz. Üye girişi yaparak ilanlara başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 22:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Aydemir
Cengiz Aydemir - 4 yıl Önce

Typ nedir typ yeni sömürü sistemi asgarî ücrete mahkum etme sistemidir kurumların eleman talebi olmasına rağmen milleti asgari ücretle terbiye etme sistemi devletin kurumların i boşaltan başkanlar , bakanlar milletin sırtından vurgun yapıyorlar

k
k - 4 yıl Önce

ALINACAK ALINACAK DİYONUZ HEP FASO HEP BOŞ