İŞKUR'dan Üniversiteye Yeni Nisan TYP Alımı Başvuru Son Tarihi!

AÇSHB İŞKUR Genel Müdürlüğü Tarafından 8 Nisan 2020 tarihli Toplum Yararına Programı aracılığı ile Nisan ayı TYP alım ilanında başvurular başladı. Son başvuru tarihi ve başvuru şartları, ikamet şartı haberimizde.

İŞKUR'dan Üniversiteye Yeni Nisan TYP Alımı Başvuru Son Tarihi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı İŞKUR üzerinden kamu kurumlarına geçici süreli personel istihdamı yapılmak üzere Çankırı Karatekin Üniversitesine temizlik görevlisi kadrosunda Nisan TYP alım ilanı açıklandı. 8 Nisan 2020 tarihli ilana göre adaylar başvurularını online internet üzerinden yapabilecekler. Mart ayında Bir çok il özel idareye alımlar yapılmıştı. 2020 yılı TYP alım ilanlarında önceki yıla göre azalma oldu. Koronavirüs nedeniyle özel firmalarda da istihdamlarda azalmalar görülmekte.

SON BAŞVURU TARİHİ; 

İŞKUR Typ alımı başvuruları 8 Nisan 2020 tarihinde başladı ve son başvuru tarihi ise 12 Nisan 2020 olarak açıklandı. Şuanda 1 ilan bulunuyor. Bu ilanda Çankırı Karatekin Üniversitesi Yeşilalan Müdürlüğündeki çevre temizliği görevlendirilmesi üzere 10 kişi alınacak. Adaylara başvuruların tamamlanmasının ardından bir gün sonra 13 Nisan tarihinde liste yöntemi ile belirlenecek. Daha sonraki gün olan 14 Nisan tarihinde ise göreve başlayacaklar. 15 Ekim 2020 tarihine kadar 180 gün istihdam edilecekler.

BAŞVURU İKAMET ŞARTI;

Adayların 18 yaşını doldurmuş olması, herhangi bir örgün öğrenime devam etmiyor olması, emekli ya da malul aylığı almıyor olmasının yanı sıra ikamet şartlarında ise Çankırı Merkez'de ikamet etmeleri gerekli olacak.

İlan detaylarıne erişmek için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 18:45
YORUM EKLE