İŞKUR’dan Bayram Müjdesi! Önce Kurs Sonra İş!

İŞKUR bayram sonrasında iş başı eğitimi kursları açıyor. Kurs süresince her gün ücret verilmektedir. Ayrıca kurs bitiminde de iş garantisi veriyor. İşte detaylar.

İŞKUR’dan Bayram Müjdesi! Önce Kurs Sonra İş!

Ramazan Bayramı’nda İŞKUR’dan iş arayanlara müjde! İŞKUR tarafından belirli alanlarda istihdam edilmek üzere önce kurs kapsamında ilgili işe dair kurslar verilecek daha sonra da alanda istihdam olanağı sağlanacak. Binlerce adayın merakla beklediği İŞKUR kursları ile aynı zamanda adaylar günlük olarak en az 44 TL de ödeme alacak olup daha sonrasında da işe alınacak. İlgili kurslara birçok il kapsamında adaylara sağlanmış olup adayların kayıt olabilecekleri kurslar, iller ve diğer detaylar haberin devamında yer almaktadır.

Hangi İllerde, Hangi Kurslar Açıldı?

İŞKUR kapsamında SAMSUN, Giysi Tadilatçısı, DENİZLİ Makineci (Dikiş), ADANA Galvanizli/Galvanizsiz Tel Ürünleri Üretim İşçisi, Makine Nakışçısı, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama Elemanı, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama Elemanı, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama Elemanı, Giysi Tadilatçısı, El Nakışçısı, Seramik Sırlama Makinesi Operatör, Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı, Minyatürcü, BATMAN Dokuma Konfeksiyon Makineci, ANKARAŞiş ve Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımcısı (Amigurumi), HATAY Yöresel Bez Dokumacısı, BATMAN Kesimci (Konfeksiyon), MARDİN Kadın Giyim Modelist Yardımcısı RİZE Takı Çizimi ve Üreticisi, AFYONKARAHİSAR Çayır Mera ve Yem Bitkileri Yetiştiricisi, ADANA Pasta Yapım ve Sunum Elemanı, MALATYA Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama Elemanı, MALATYA Kadın Plaj Giysileri Dikim Elemanı, İSTANBUL Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri Bakım Onarımcısı, ELAZIĞ Bakır İşleme ve Süslemecisi alanlarında alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları

İlgili kurslara kaydolmak için öncelikle adayların İŞKUR’a kayıtlı olması ve işsiz olması, 15 yaşını aşmış olması, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, herhangi bir sosyal güvencesi olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanmış olmak, programa devam etmelerine engel durumları bulunmamak kaydıyla açıköğretim öğrencisi olmak, tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanmak da ilgili kursa kaydolmaya engel durum teşkil etmemektedir.

İlgili kurslara https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 adresinden erişilebilmektedir.

YORUM EKLE