İŞKUR’dan Annelere 2800 TL Destek! Kimler Alabilir?

İŞKUR’dan Annelere 2800 TL Destek.İŞKUR Annelerin çalışma saatlerini ve çalışma saatleri sırasında çocukların bakımı ile ilgili destek vereceğini açıkladı.Haberin detayları sitemizdedir.

İŞKUR’dan Annelere 2800 TL Destek! Kimler Alabilir?

Birçok çalışan anne ve anne adayını yakından ilgilendiren bir haber İŞKUR’dan geldi. Özellikle annelerin çalışma şartları ile ilgili düzenlemelerin gündemde olduğu şu günlerde İŞKUR tarafından yapılan açıklamada annelere aylık 2 bin 800 TL destek verileceği açıklandı. Yapılan açıklamada İŞKUR İş Başı Mesleki Eğitim Kursları bünyesinde gerçekleştirilen programa katılan annelere günlük 80 TL ödeme yapılacağı ifade edildi.

İŞKUR tarafından gerçekleştirilen bu program kapsamında mesleği olmayan ya da daha önce çalışmış ama şu an aktif olarak çalışmayan bireylere kurs verilerek istihdamlarına destek verilmektedir. Özellikle bu kurs çerçevesinde, programa katılmak isteyen ve 0 ile 15 yaş arası çocuğu bulunan anneler programa başvurabiliyor. Aynı zamanda 15 yaşından büyük annelerin de programın farklı kurslarında yararlanma imkânı da bulunuyor.

İlgili program hakkında gerçekleştirilen yeni düzenleme ile annelerin program kapsamında 80 TL aylık verilmesi kararlaştırılırken alınacak olan toplam ücret ise aylık 2400 TL olarak hesaplanmıştır. Bunun yanı sıra kursa düzenli devam eden annelerin ayrıca sigorta giderleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor.

İŞKUR tarafından açıklanan kurs süreleri bilişim ve imalat sektörleri için en fazla 6 ay boyunca, diğer sektörlerde ise de en fazla 3 ay şeklinde uygulanmaktadır. Program haftada 6 günü geçmemek şartı ile toplamda 45 saat şeklinde yapılmaktadır. Annelere yönelik tekrar düzenlenen programda ayrıca 2-5 yaş arasındaki annelere de toplamda 400 TL kreş yardımı da yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 22:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE