İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız İlköğretim Mezunu 360 Büro Memuru Alınıyor!

İŞKUR üzerinden KPSS şartız ilköğretim mezunu 360 büro elemanı alımı yapılacaktır.Başvuru şartları ve alımla ilgili detayları sizler için derledik. İşte detaylar.

İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız İlköğretim Mezunu 360 Büro Memuru Alınıyor!

Mart aynın son günüde İŞKUR üzerinden kamu ve özel sektör firmalarına ait alımlar son hızla devam ediyor. Farklı il ve ilçelerde, farklı kadrolarda her gün binlerce yeni iş ilanı yayınlanırken bugün itibari ile ise farklı kurumlarca yayınlanan ilanlarda nisan ayı içerisinde toplamda 360 büro memuru alımı yapılacağı açıklandı. İlgili alım ilanları farklı kurumlar tarafından yapılmakta olup adayların sağlaması gereken başvuru şartları da değişebilmektedir. İşte ilgili ilanlara ilişkin genel başvuru şartları ve alıma ilişkin diğer detaylar, haberimizin devamında yer alıyor.

Başvuru Şartları Neler?

31 Mart 2020 itibari ile İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda toplamda 360 personel alımı yapılacak olup adayların sağlaması gereken başvuru şartları genel itibari ile Türk vatandaşı olma, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olma, en az ilköğretim mezunu olması, istenilen yaş aralığında olma, MS Office programlarını kullanabilen, ilana göre değişmekle birlikte sektörde deneyim sahibi olan ve yine değişmekle birlikte ilanın yayınladığı ilde ikamet ediyor olma gibi ilana göre değişen birtakım şartlardır.

İlköğretim Mezunu Büro Memuru

Yayınlanan ilanların 50 tanesinde adayların en az ilköğretim mezunu olmaları şart koşulmuş olup adaylar aynı zamanda bilgisayar kullanmasını bilen, bazı istenen programlara hakim, istenilen yaş aralığında olan ve ilgili ilde ikamet ediyor olma gibi birtakım şartları sağlamalıdır.

İlköğretim mezunu büro memuru ilanlarına başvuru yapmak isteyenler için ilan numaraları şu şekildedir.

Başvuru Şekli

İŞKUR üzerinden yayınlanan toplamda 360 büro memuru alımı için ilana göre ilgili şartları sağlamaları durumunda online olarak İŞKUR üzerinden başvuru yapmaktadır. Firmaya göre değişmekle birlikte online başvuru sonrası adaylar mülakata da çağrılabilmektir. İlgili büro memuru ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267 Burada aynı zamanda ilan numarasına göre sorgulama da yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibel Karabacak
Sibel Karabacak - 3 yıl Önce

İyi günler Denizlıdede alım var mı ?