İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız 360 Sağlık Personeli Alınıyor

İŞKUR üzerinden çeşitli kurumlar KPSS şartsız Sağlık personeli alımı yapılacaktır.Başvuru koşulları ve kadro detayları hakkında son dakika gelişmeleri haberimizdedir.

İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız 360 Sağlık Personeli Alınıyor

İŞKUR üzerinden eylül ayında yayınlanan yeni ilanlarda hem kamu hem de özel sektör alımları devam ediyor. Bu kapsamda kamu hastanelerinde çalışan birçok sağlık personeli olmasının yanı sıra aynı zamanda özel hastanelerde de görev yapan ve farklı pozisyonlarda atanan sağlık personelleri vardır. Bu nokta İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda özel veya bazı kamu hastanelerinde görevlendirilmek üzere doktor, hemşire, ebe, hasta danışmanı gibi tam 60 pozisyonda toplamda 360 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklanmıştır. İlgili alımlara ilişkin detaylar şu şekildedir.

Başvuru Şartları

İŞKUR yayınlanan yeni ilanlar arasında sağlık personeli ihtiyacını karşılamaya yönelik ilanlar da yer almakta olup buna göre toplamda 360 sağlık personeli alımı yapılacak olup bu branşlar ise aşağıda sizin için derlediğimiz tabloda açık bir şekilde ifade edilmektedir. İlgili pozisyonlara başvuracak adaylardan başvurulacak pozisyona göre, ilan veren kuruma göre farklı şartları sağlaması istenmekte olup bunlara arasında Türk vatandaşı olma, kamu haklarından yoksun olmama, askerlik ile ilgisi olmama gibi genel şartların yanı sıra, ilgili eğitim düzeyini sağlama, tecrübe ve yaş gibi özel şartların da sağlanması gerekmektedir.

Alım Yapılacak Olan Kadrolar

Doktordan hemşireye, hasta bakıcıdan, tıp teknisyenine kadar 60 pozisyonda toplamda 360 personel alımı yapılacak olup ilgili pozisyonlar arasında Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, Hemşire, Diş Hekimi Asistanı/Yardımcısı, Diyetisyen (Beslenme Uzmanı), Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi, Ebe, Hastane Hizmetlisi, Diğer Sağlık Personeli(İşyeri Hemşiresi), Biyomedikal Cihaz Teknikeri, Diş Hekimi Sekreteri, Acil Tıp Teknisyeni, Fizyoterapist, Anestezi Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli, Ebe-Hemşire, Biyolog, Fizyoterapist Yardımcısı, Hasta Danışmanı, Anestezi Teknikeri olmak üzere daha birçok farklı kadroda sağlık personeli alımı yapılacaktır. İlgili kadrolar ve alım sayıları işe şekildedir.

Başvuru Şekli

İŞKUR üzerinden yapılacak olan 302 sağlık personeli alımında İlgili sağlık personeli ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra ilgili ilanlara https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresinden ulaşmak mümkün olmakla birlikte CTRL+F kısa yolundan kadroyu aratarak erişim sağlamak ve online başvuru yapmak mümkündür.

YORUM EKLE