İŞKUR Üzerinden Farklı Pozisyonlarda Toplam 51 Bin Personel Alınacak

2019 son günlerinde İŞKUR üzerinden 51 bin 424 personel alımı yapııyor.Çeşitli kurum ve kadroların detaylı bilgileri ve kurumlara başvuruları sitemizden öğrenebilirsiniz.

İŞKUR Üzerinden Farklı Pozisyonlarda Toplam 51 Bin Personel Alınacak

Eylül ayının ikinci haftasında yeni ilanlar ile birlikte İŞKUR üzerinden personel alımları devam ediyor. Buna göre eylül ve ekim ayı sonuna kadar doktordan hemşireye, güvenlik görevlisinden zabıtaya, öğretmenlikten işçiliğe kadar toplamda 51 bin 424 personel alımı yapılacağı ilan edildi. Farklı iş kolları ve mesleklerde, özel ve kamu sektörünce gerçekleştirilen alımlarda 1482 farklı alan alım yapılacağı ifade edildi. İlgili alımlarda adaylar farklı illerde ve kurumlarda istihdam edilecekken kadro ve başvurulara ilişkin detaylar şunlardır.

Kadrolar ve Başvuru Şartları

İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlarda farklı kadrolar ve pozisyonlarda adaylar istihdam edilecek olup toplamda 51 bin personel alımı yapılacaktır. Bu personel alımında adaylardan en az öğrenim şartını sağlama, ilgili kurumun çalıştığı ilde ikamet ediyor olma, ilgili belge ve sertifikalar sahip olma, istenilen deneyimi bulundurma, belirtilen yaş aralığında olma gibi özel şartlar ve genel alım şartlarını sağlama şeklinde bir başvuru şartı sunulabilmektedir. Bu noktada farklı meslek gruplarında farklı başvuru şartları yer almaktadır. Alımın yapılacağı meslek gruplarından bazıları ve kadro detayları şu şekildedir.

En Çok Alım Hangi Kadrolarda Yapılıyor?

En çok alım yapılacak olan ilk 10 meslek grubu arasında Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı, Makineci (Dikiş), Garson (Servis Elemanı), Kasiyer, Ön Muhasebeci , Güvenlik Görevlisi, Konfeksiyon İşçisi, Bulaşıkçı (Stevard) kadroları yer alırken ilk en çok alım yapılan il 20 pozisyon şu şekildedir.

561 Mühendis Alımı Yapılacak

İŞKUR üzerinden yapılan alımlarda 46 farklı mühendislik alanında toplam 561 mühendis alımı yapılacak olup en çok alımın gerçekleştirileceği alanlar şu şekildedir.

43 Alanda 544 Öğretmen Alınacak

Ülkemizde sevilen ve çok tercih edilen mesleklerden biri olan öğretmenlik mesleğini yerine getiren adayların özellikle başvuru yaparken kurumlar tarafında istenilen birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında T.C. vatandaşı olma, üniversitelerin ilgili öğretmenlik bölümünden mezun olma, ilana göre değişen tecrübe şartını sağlama, ilgili yaş aralığında olma gibi hem genel hem de özel şartlar bulunmaktadır. İŞKUR üzerinden yapılan alımlarda toplamda 43 branşta 544 öğretmen alımı yapılacak olup en çok alımın yapılacağı branşlar şunlardır.

Başvuru Şekli

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda istenilen şartlar başvurulacak kadroya ve ilana göre değişiklik göstermekle birlikte en az öğrenim şartı, tecrübe şartı, kurum ile aynı ilde ikamet etme şartı, ilgili belge ve diğer alım şartlarını sağlamaları istenmektedir. Başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılmakta olup https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresinden ilgili ilanlara ulaşmak da mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 21:15
YORUM EKLE