İŞKUR Üzerinden 30 Kasım'a Kadar 45 Bin 500 Memur ve Personel Alınacak

İŞKUR tarafından yayınlanan son ilanlar ile birlikte 30 Kasım’a kadar farklı alanlarda 45 bine yakın memur ve personel alınacak.

İŞKUR Üzerinden 30 Kasım'a Kadar 45 Bin 500 Memur ve Personel Alınacak

Türkiye’de son aylardaki istihdam hareketliliğinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılacak alımlar büyük bir destek sağlayacak. Konuyla ilgili yayınlanan son ilanlarda 68 farklı belediye ve kamu kuruluşlarına alım yapılacağı belirtilirken çoğu ilanda KPSS şartının aranmayacak olması büyük bir fırsat yarattı.

KPSS şartı aranmıyor!

Özellikle 10 Kasım tarihi itibari ile İŞKUR sitesi üzerinden yayınlanan personel alım ilanlarında KPSS şartının olmaması ve ilköğretim mezunlarının da şartlara dahil edilmesi, daha fazla kişinin bu imkandan yararlanmasını sağlayacak. Başta büyükşehir belediyeleri, kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere Türkiye’de hizmet veren resmi kuruma yapılacak alımlarda vatandaşların İŞKUR portalını kullanarak iş takibi yapması gerekiyor. Büro personeli, danışman, sağlık personeli, öğretmen, vasıflı ve vasıfsız işçi, farklı alanlardan operatörlerinde şoför ve teknikere kadar farklı meslek gruplarını kapsayacak bu alanlarda, kurum ve kuruluşlarda da farklılıklar mevcut.

İlanlarda Son Günler!

Yapılacak alımlarda bazı ilanlar için son günler. Sulakyurt Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak belediye personel alımları, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Tesisleri İşletme Müdürlüğü tarafından yapılacak üniversite alımları ve Mamak Belediyesi için yapılacak alımlarda son günler olduğundan dolayı adayların ilanları güncel bir şekilde takip ederek başvurularını İŞKUR üzerinden yapması gerekiyor.

İŞKUR tarafından yapılacak tüm alımlarda İŞKUR üyeliğinin olması ve iş durumunun da işsiz, iş arıyor şeklinde ayarlanması gerekiyor.   

İŞKUR Üzerinden 30 Kasım'a Kadar 45 Bin 500 Memur ve Personel Alımı Yapacak Kuruluşlar

İŞKUR üzerinden 30 Kasım'a kadar 45 bin 500 memur ve personel alımı yapacağını duyuran bazı kamu kurum ve kuruluşları ise şöyle;

  • Adalet Bakanlığı
  • Enerji Bakanlığı MTA Genel Müdürlüğü
  • Sağlık Bakanlığı
  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
  • TÜVASAŞ
  • Türkiye Taşkömürü Kurumu
  • Nükleer Düzenleme Kurumu
  • Türk Patent ve Marka Kurumu
  • Devlet Su İşleri

İlgili kurumlar tarafından yapılacak alımlar hakkında iş arama bölümünden kurum adı yazılması yeterli olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Ağış
Ahmet Ağış - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapıcaz yardımcı olurmusunuz

Merve akkaya
Merve akkaya - 2 yıl Önce

Iskurdan nasil basvuru yapacagiz acaba

Zeynep beytekin
Zeynep beytekin - 2 yıl Önce

İş ilanında bulunmak istiyorum ama yapamıyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz