İŞKUR Üzerinden 1600 Dikiş Personeli Alınıyor

İŞKUR Üzerinden 1600 Dikiş Personeli Alınıyor.Bir çok firma İŞKUR üzerinden dikiş personeli alacağını bildirdi.Haberin detayları sitemizdedir.

İŞKUR Üzerinden 1600 Dikiş Personeli Alınıyor

İŞKUR üzerinden haziran ayı itibari ile yayınlana ilanlarda birçok farklı sektörde birçok farklı kadroda istihdam edilmek üzere personel alımı gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra çoğunlukla özel sektöre yönelik gerçekleştirilen alım ilanlarında haziran ayı itibari ile 1600 dikişçi alımı yapılacağı belirtilmiştir. Hemen hemen Türkiye’nin birçok ilinde istihdam edilecek olan adaylardan birtakım şartları sağlamaları gerekmektedir. Alımlar farklı kurumlara yapılacağından adaylardan istenen şartlar da farklı şekilde olmaktadır. Genel olarak adaylardan istenen şartlar ise şu şekilde yer almaktadır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı olmanın yanı sıra işsiz statüsünde olmak,
  • 18 yaşında büyük olmak,
  • İlana göre değişmekle birlikte en az ilköğretim mezunu olmak,
  • Daha önce de aynı pozisyonda çalışmış şartı olmak,
  • Düz ya da overlok makinesi kullanabilme,
  • Ev tekstili, erkek giyim ve benzeri alanlarda çalışmış olmak şartları aranmaktadır.

Alım yapılacak olan kadroda görev yapacak olan adaylar özellikle dikim alanında faaliyet gösterecek olup bunun yanı sıra elbise tamiri, hata düzeltme ve dikiş makinelerinin günlük bakımını yapmak gibi çeşitli mesleklerde görev yapacaklardır. Makineci olarak görev yapacak olan adaylara 2000 ile 3000 arasında maaş verilecek olup bu miktar ilanı yapan kuruma göre farklılık göstermektedir.

Türkiye’de birçok ilde yapılacak olan alımlarda ilanlara ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıda yer alan linki tıklayarak erişim sağlamak mümkündür:

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=5852

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE