İŞKUR Üzerinden 10 İlde İş Garantili MEK Açılıyor! Başvuru Şartı!

İŞKUR üzerinden ülke genelindeki 10 ilde MEK kursları açılıyor. Bu kurslarda eğitim süresinde katılımcılara cep harçlığı veriliyor. Hangi illerde mek açılacak ve başvuru şartları ile kadrolar haberimizde...

İŞKUR Üzerinden 10 İlde İş Garantili MEK Açılıyor! Başvuru Şartı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR üzerinden Mesleki Edindirme Kursları için yeni ilanlar açıklandı. Özellikle istihdam garantili olan eğitimler ülke genelindeki 10 ilde gerçekleştirilecek. Hangi kadrolarda alımlar yapılacağı ve bu alanlardaki MEK'lere nasıl başvuru yapılacağı haberimizde..

HANGİ İLLERDE MEK ALINACAK?

Sinop, Mardin, Karaman, Mardin, Kastamonu, Adana, Şanlıurfa, Mardin, Malatya, Karabük, Şırnak illerinde MEK kursları açıldı. Buna göre Aşçı Yardımcısı, Kadın Giyim Modelist Yardımcısı, Erkek Üst Giysileri Dikim Elemanı, Satın Alma Görevlisi, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Giysi Tadilatçısı, Güvenlik Sistemleri Montaj ve Bakım Onarımcısı kadrolarındaki başvurularda son başvuru tarihileri ilanlara farklılıklar göstermektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların mesleki eğitim kurularlarına başvuru yapmaları için İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları, 15 yaşını doldurmuş olmaları ve meslek gerekliliğine uygun olarak özel şartlara sahip olan, emekli olmamış iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak, aynı meslekten düzenlenen kursları tamamlamamış olmak, kurslara katılmama yönünden yaptırım uygulanmamış olmak gerekmektedir. Mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlara 60 Tl zaruri giderler için ödeme yapılacak. Bu ilanlara başvuru yapmak ve kurslardan yararlanmak isteyen adayların 81 il genelindeki İŞKUR şubelerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 03:25
YORUM EKLE