İŞKUR Üzerinde Belediye İşçi Personel ve Memur Alım İlanları 2019

Türkiye İş Kurumu yeni belediye personel alım ilanları yayımladı. Çok sayıda belediye için alım yapılacak olup başvuru şartları ve belediye iş ilanlarını sizlere aktarıyoruz.

İŞKUR Üzerinde Belediye İşçi Personel ve Memur Alım İlanları 2019

Türkiye Genelinde yüzlerce belediye halka hizmet veriyor. Belediye çalışanları ise haklın memnuniyet duyması için ellerinden geleni yaparken bazı durumlarda mevcut pozisyonlarda boşluk oluşabilmekte ve bu bağlamda belediye yeni işçi personel veya memur alanında yeni personel alma yolunda ilerliyor. Bu yönde Türkiye İş Kurumu belediyelerin talepleri doğrultusunda ilanları resmi internet sitesi üzerimde yayımlayarak başvuru sistemine açık ediyor. Bu kapsamda 18 farklı belediye 94 İşçi ve Personel alım ilanı yayımladı.

İŞKUR ÜZERİNDE YAYIMLANAN İLANLAR:

İŞKUR Belediyelerin talepleri doğrultusunda belediyelerin personel ihtiyacına göre yeni ilanlar yayımladı. Söz konusu ilanlar İŞKUR açık pozisyonlar kısmında iş ilanı olarak ve Kurum Dışı Kamu Personeli Alım sekmesinde yayımlanarak adaylara sunuldu. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizler için yayımlanan ilanları bu haberimizde derledik ve sizlere sunuyoruz. İŞKUR iki farklı sistem üzerinde belediye personel alımları ilanlarını yayımlıyor ve belediyelerin işçi alımları ve personel alımları eksikliğini karşılamasına yardımcı oluyor. Bu yönde farklı belediyeler farklı pozisyonlarda alım yapıyor.

İŞKUR Kamu Grubu Belediye İşçi Personel ve Memur Alım İlanları:

Türkiye İş Kurumu üzerinde yeni belediye personel alım ilanları yayımlanarak Kamu Grubu sistemi üzerinde farklı belediyeler için ilanlar yayımlandı. İşte alım yapacak belediyeler ve pozisyonları şöyledir.

 • GÖKÇESU BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 4 Beden İşçisi (Temizlik)
 • BALVEREN BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 1 Kepçe Operatörü
 • ŞENYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 1 Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) ve 1 Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Yetiştiricisi

Yukarıdaki ilanlara göre 3 farklı belediye toplamda 7 işçi personel alımı yapacak. Bu ilanlara ulaşmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine tıklayarak İşyeri Türü kısmını Kamu seçtiğinizde Ara butonuna tıklayarak ilgili ilanlara ulaşabileceksiniz. Sonrasında ise İŞKUR üyeliğinize giriş yaparak bu ilanlar için başvuru şartlarını taşımanız doğrultusunda başvuru yapabileceksiniz.

İŞKUR Kurum Dışı İşçi Alım İlanları:

İŞKUR üzerinde 18 farklı belediye Kurum Dışı işçi alımı yapacağını belirterek ilanlar yayımlandı.İşte alım yapacak belediyeler ve pozisyonları.

 • Ezine Belediyesi: 10 Kat Hizmetleri Görevlisi
 • Muğla Köyceğiz Belediyesi: 20 Beden İşçisi ve 10 Servis Elemanı Garson alacak.
 • Erzurum Horasan Belediyesi: 1 makine Bakım Ustası
 • Muğla Büyükşehir Belediyesi: 2 İşçi
 • Muğla Datça Belediyesi: 7 Daimi İşçi, 3 Şoför, 3 Bahçe Bakım Elemanı, 2 Taş ustası, 1 Döşem ustası, 1 Ziraat teknikeri olmak üzere toplamda 17 Personel alınacak.
 • Kırıkkale Delice Belediyesi: 3 Temizlik İşçisi
 • Çanakkale Bayramiş Belediyesi: 1 Büro İşçisi ve 1 Şoför,
 • Aydın Koçarlı Belediyesi: 1 Şirket Müdürü
 • Nevşehir Göreme Belediyesi: 3 Büro Çalışanı, 1 Servis ve Aşçılık Hizmetleri, 1 Makam Şoförü, 10 Genel Beden İşçisi,
 • Burdur Ağlasun Belediyesi 4 Eski Hükümlü İşçi
 • Mersin Büyükşehir Belediyesi: 1 Genel Müdür Yardımcısı
 • Balıkesir Sındırgı Belediyesi 1 Genel Beden İşçisi
 • Çorum Osmancık Belediyesi: 1 İtfaiye İşçisi, 5 Temizlik İşçisi, 1 Bekçi, 1 Teknik Personel, 2 Büro Elemanı, 2 Şoför olmak üzere toplamda 12 Personel alınacak.
 • Diyarbakır Eğil Belediyesi: 2 Şoför
 • Kırıkkale Belediyesi: 1 Büro İşçisi alımı yapılacak.

Bu kapsamda 15 farklı belediye farklı pozisyonlarda çok sayıda işçi ve personel alımı yapmaktadır. İlgili belediyeler için başvurular istenen belgeler ile birlikte şahsen ilgili belediyelere yapılacak olup bu belediyelerin ilanlarını daha detaylı incelemek için https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ bağlantısına tıklayarak ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

İŞKUR üzerinde alımı yapılacak belediye ilanlarına başvuru yapacak adaylar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, En az İlkokul mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Alım yapılacak pozisyona göre ilgili belgeye sahip olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır.

Ayrıca başvuru detayları ve ilanları detayları için sizler için yukarıda ilgili bağlantıları paylaştık. Her zaman yayımlanan yeni belediye personel alım ilanlarından haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirmeyi unutmayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 3 yıl Önce

Kpss yapılmalı 9 ay oldu kamuya alım olmadı.bizlere yazık değilmi.Rabbim büyük.

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Alımlar hep işkur üzerinden yapılıyor kpss yeni girenler boşta bekliyor yazık çok yazık bir yılımızı boşa gitti açık susuz iş yok evde psikolojimiz bozuldu

Emine güney
Emine güney - 2 yıl Önce

Cok ise ityacım var 3 cocuk bakıyorum