İŞKUR TYP Kapsamında Kamuya 100 Personel Alımı

İŞKUR TYP Kapsamında Kamuya 100 Personel Alımı Yapacağını duyurdu.Başvuru detayları haberimizdedr.Son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

İŞKUR TYP Kapsamında Kamuya 100 Personel Alımı

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar ile birçok kişi farklı kadrolarda istihdam edilmektedir. Özellikle kamu ve özel sektör alımlarının gerçekleştiği ilanların yanı sıra İŞKUR’un yürüttüğü çeşitli programlar ile de bireylere meslek kazandırarak iş sahibi olmalarına katkı sağlanmaktadır. Bu kapsamda birçok kişinin yararlandığı Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında valilik ve belediyelerde görevlendirilmek üzere 100 personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak olan bu alımlara başvurmak isteyen adayların İŞKUR’un belirlediği şartlara uygun olması gerekmektedir. Buna göre adayların sağlaması gereken şartlar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunacak olan adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları ve işsiz statüsünde olmaları istenmektedir.
  • Ayrıca başvuru yapacak adayların 18 yaşından büyük olmaları,
  • Emekli olmamaları ve emekliliğe hak kazanmış olmamaları,
  • Açıköğretim hariç örgün öğretimde öğrenci olmamak,
  • Malul ve yetim aylığı almıyor olmak şartlarının sağlanması kurum tasarından istenmektedir.

Adayların ilanlar sona ermeden başvuru yapmaları gerekmekte olup işe başlama tarihi 1 Temmuz olarak belirtilmiştir. Çevre temizliği görevinde istihdam edilecek olan adayların ilgili ilana başvurmak için İŞKUR üzerinden kayıt olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Herhangi bir eğitim, deneyim ya da diğer özel şartların aranmadığı ilanlara temel şartları sağlayan herkes başvurabilmektedir.

İlgili ilanlara erişmek, başvuru yapmak ve diğer TYP kadro ilanlarını görmek için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE